USD32,82
EURO35,82
JPY0,207900
RUB0,377300
GBP42,59
EURO/USD1,09
BIST11.024,33
GR. ALTIN2.547,48
BTC57.888,00
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Mutfak Sanatlarına İlgi Artıyor!

Mutfak Sanatlarına İlgi Artıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yemek yapmak herkesin ilgi duyduğu konular arasında bulunur. Yemek pişirme ve hazırlama sürecinde çeşitli araçlar yer alır. Bu araçlar elektronik tasarımları sayesinde iş gücü ve zamandan tasarruf yapmayı sağlar. Elektrikli ev aletleri üreticileri mutfak işlerini kolaylaştırmak için çeşitli cihazlar üretilir. Amatör ve profesyonel kullanıma hitap eden ürünler, farklı ihtiyaçları karşılayacak çeşitliliğe sahiptir. Yardımcı mutfak araçları genellikle karıştırma, yoğurma ve çırpma fonksiyonlarına sahiptir. Böyle pratik bir şekilde karışacak malzemeleri hazırlamanız mümkün olur. Ev ve işletme mutfaklarında pratiklik sağlayan cihazlar arasında hamur yoğurma makinesi olarak yer alır.  Bu araçları kullanarak çeşitli yemeklerde kullanılan karışımları hazırlayabilirsiniz. Marka özelliklerine göre ev ve işletme mutfaklarında kullanılan cihazlar, güçlü motor tasarımı ile etkili bir kullanım sağlar. Kullanılan alana göre ürünlerin tasarımları farklılık gösterir. 600 Watt ile 2000 Watt arasında üretilen ev mutfakları için ideal alternatifler arasında bulunur. Kompakt tasarımları ile fazla yer kaplamayan ev tipi modeller şık görünümü ile göze hitap eder. Hamur yoğurma makinesi üretimi yapan birçok marka yer alır. Bu markalar arasında Karaca hamur yoğurma makinesi bulunur. Karaca hamur yoğurma makinası, Karaca mutfak şefi kategorisinde yer alır. Bu marka dışında Bosch mutfak şefi kategorisinde yer alan Bosch hamur yoğurma makinesi de tercih edilenler arasında. Tezgah üzerine yerleştirebileceğiniz ürünlerin hazne kapasiteleri ve başlık apartlarına göre değişkenlik gösterir. Ev tipi modellerde hazne genişliği 10 kilograma kadar çıkabilir. Hazırlanacak yemek porsiyonuna göre haznenin tamamını veya belli bir kısmını kullanmanız mümkündür. Paslanmaz çelik hazne dayanıklı yapısı ile sağlıklı ve uzun süreli kullanım deneyimi sağlar. Geniş yoğurma ve karıştırma aparatları tüm malzemelerin etkili bir şekilde karıştırılmasını sağlar. Tüm malzemenin etkili bir şekilde karışmasını sağlayan karıştırıcı cihazlarda; puding, hamur ve kek hamuru gibi farklı malzemeleri hazırlamanız mümkündür.

Hamur Yoğurmanın Pratik Yolu

Hamurdan yapılan yiyecekler ev ve işletme mutfaklarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Zahmetli ve uğraştırıcı bir işlem hamur hazırlamak yeni nesil aletler sayesinde kolaylaşır. Hamur yoğurma makinesi 10 kg, 15 kg, 20 kg ve 50 kg gibi farklı hazne hacimleri sunar. Cihazların tasarımları ve hazne genişliklerine göre kullanım alanları belirlenir. Kompakt tasarımlı tezgah üstü modeller ev tipi olarak adlandırılır. Genelde ev ve küçük işletme mutfaklarında tercih edilen ürünün güç ve çalışma kademesi marka özelliklerine göre değişir.

  • Hazne genişliği daha fazla olan modeller ise işletme mutfaklarında pratiklik sağlar.
  • Hamur yoğurma makinesi 15 kg, 25 kg ve 50 kg modeller tek seferde çok fazla malzemeyi karıştırabilir. Bu sayede pişirilecek yiyeceğin tüm malzemeleri tek seferde hazırlanabilir.
  • Zamandan tasarruf sağlayan araçlar aynı zamanda iş gücünden tasarruf sunar. Kol ve el gücü kullanmadan kısa sürede ideal kıvamda malzemeleri hazırlayabilirsiniz.
  • Ev tipi ve sanayi tipi hamur yoğurma makinesi tasarımında paslanmaz çelik malzemeler kullanılır. Hazne ve karıştırıcı aparatların paslanmaz çelik olması hazırlanan ürünün yapışmasını önler.
  • Hazne ve aparatlara hazırlanan karışımlar yapışmadığı için malzeme verimli bir şekilde israf edilmeden kullanılır. Sağlığa uygun malzemelerden biri olan paslanma çelik parçaları bulaşık makinesinde yıkarak temizliği pratik hale getirebilirsiniz.
  • Ev tipi modellerin hazne genişlikleri bulaşık makinesine sığabilir. İşletmelerde kullanılan profesyonel hamur yoğurma makinesi haznelerinin bazılarında tahliye musluğu bulunur. Bu musluğunu kullanarak büyük kazanları pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Her iki yardımcı araç aynı çalışma prensibine sahiptir. Motor gücüne göre belirli kademelerde dönen başlıklar, tüm haznenin içinde dolaşır. Eklenen bütün malzemeler etkili bir şekilde karışarak istenen kıvam kolayca tutturulur.

Hamur Yoğurma Makinesi Aparatları Ne İşe Yarar?

Hamur yoğurma makinesi aparatları sayesinde farklı sertlikteki hamurları kolaylıkla açabilirsiniz. Her cihazın yanında gelen aparatlar farklı olabilir. Ancak genel olarak bahsetmek gerekirse çırpma teli aparatı ile sos, krema, kek hamuru gibi sert olmayan harçları karıştırabilirsiniz. Makine ile birlikte gelen bir diğer aparat olan hamur kancasını sert hamurları yoğurmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir diğer aparat olan mikseri ise daha yumuşak olan hamurlar için kullanabilirsiniz. Ayrıca kimi makinelerle birlikte kıyma aparatı da satılmaktadır. Böyle bir cihaz tercih ederseniz hamur yoğurma makinenizle kıyma da elde edebilirsiniz. Ev tipi hamur yoğurma makineleri sayesinde birçok tarifi yapmak artık çok daha kolay hale gelmiştir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Banka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!