SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeni Nesil Kripto Para Birimi Yatırımı Yapmayı Düşünmüyor!

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2019 10:33
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Yeni Nesil Kripto Para Birimi Yatırımı Yapmayı Düşünmüyor!

Kripto para piyasalarının geleceği merak konusu olmuşken dünyaca ünlü Business Insider internet sitesini yapmış olduğu anketin sonuçları kafaları karıştırdı. Söz konusu kurumun 5 Temmuz tarihinde düzenleyip dünya kamuoyuna sunduğu anketin sonuçlarına göre Z kuşağının önümüzdeki süreçte kripto para birimi satın almayı düşünmediği ortaya çıktı.

Her geçen gün kripto para piyasalarının hacminde genişleme yaşanmaya devam ediyor. Bununla birlikte pek çok yatırımcı, kripto para birimlerinin tahmin edildiği gibi gerçekten geleceğin en önemli para birimleri olup olmayacağını merak ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir anketin sonucu, kripto para borsalarına olan eğilim hakkında da çarpıcı veriler ortaya koydu. Business Insider internet sitesinin Z kuşağını hedef alarak yapmış olduğu ankete göre geleceğin yatırımcıları kripto para birimlerini tercih etmeyecek.

Z Kuşağı Kripto Para Birimi Almayı Düşünmüyor

5 Temmuz tarihinde sonuçlanan ankette yer alan veriler, özellikle kripto para birimlerinin gelecek dönemde dünyanın en büyük hacimli borsası olacağını iddia eden yatırımcı ve analistlerin kafasını karıştırdı. Business Insider internet sitesi adına söz konusu kripto para yatırımları anketinin SurveyMonkey ile Cint şirketleri düzenledi. Bu bağlamda 1.884 ABD’li 13 – 21 yaş aralığındaki Z kuşağı vatandaşlarına yönelik düzenlenen ankette elde edilen veriler dikkat çekti. Ankette katılımcılara önümüzdeki altı ay içinde kripto para yatırımı yapıp yapmayacakları hakkında birkaç soru soruldu. Ankete katılan gençlerin %52’sinden fazlası söz konusu soruya “yapmayacağım” yanıtını verirken kripto paralara yatırım yapacağını ifade edenlerin oranı ise sadece %5’te kaldı. Bu oranlar dışında geri kalan gençler ise ankette kararsız olduklarına dair beyanda bulundu. Ankette %26’lık orana sahip olan bu kesimin ilk altı ay içerisinde kripto para satın almayı ‘belki’ düşünebilecekleri ifade edildi.

Söz konusu anket; her ne kadar gençlerin kripto para birimlerine sıcak bakmadığına yönelik dikkat çekici sonuçlar ortaya koysa da gençlerin yoğun bir şekilde kullandığı sosyal medya sitesi Facebook, geride bıraktığımız haziran ayında kendi kripto parası Libra’yı piyasaya süreceğini açıklamıştı. Libra’nın kripto para piyasalarına hızlı bir giriş yapması beklenirken, özellikle Z kuşağı yatırımcılardan da talep görebileceği ifade ediliyor.

“Kararsızların %26’sı Yatırım Yapabilir”

Söz konusu anket, son dönemde boğa koşusu olarak adlandırılan kripto para birimlerinde yaşanan artıştan önce gerçekleşti. Bu nedenle anketi dünya kamuoyu ile paylaşan Business Insider, anket verileri ile birlikte şu açıklamada bulundu: “Kripto para piyasasında şu anda yaşanan canlılık, ankete katılan bazı gençlerin düşüncelerini değiştirmesine neden olabilir.” ifadesi kullanılan açıklamada, ankette kararsız olan kişilerin en az %26’sının kripto para yatırımı yapmasının muhtemel olduğu belirtildi.

Öte yandan Cointelegraph’tayer alan bir başka anket haberinde ise, Rusya’nın Moskova kentinde düzenlenenbir anketin sonuçları kamuoyuna duyuruldu. Moskova merkezli siber güvenlik firmasıKaspersky Lab tarafından 17 Haziran tarihinde yapılan son ankette, anketekatılanların %19’unun kripto para birimlerine yatırım yaptığı ifade edildi.

Bunun yanında geçtiğimizaylarda ABD merkezli finans yönetim firması Fidelity Investments kurumsal yatırımcıların%22’sinin kripto para birimlerine sahip olduğunu gösteren bir anket sonucuaçıkladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.