SON DAKİKA
Hava Durumu

Litecoin’in Yüzde 400 Artması Heyecan Yarattı! Litecoin Yükselişi Başladı Mı?

Son yarılanmadan önceki ay Litecoin’ın %400 artış göstermesi, kripto para borsalarıyla yakından ilgilenen yatırımcılarda heyecan yaşanmasına neden oldu. Tarihin tekerrür edip etmeyeceğini merakla bekleyen kripto para yatırımcıları, Litecoin’in (LTC) önümüzdeki yarılanma öncesi de benzer bir tablo çizerek yüksek oranda değer kazanıp kazanmayacağını beklemeyip görmek istiyor…

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2019 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Litecoin’in Yüzde 400 Artması Heyecan Yarattı! Litecoin Yükselişi Başladı Mı?


Kripto para borsalarını kasıp kavuran Bitcoin (BTC), tüm dikkatleri üzerine çekmişken Bitcoin kripto para biriminin kardeşi olarak nitelendirilen Litecoin (LTC)’nin de yavaş yavaş yükselişe geçmesi kripto para borsası yatırımcılarını heyecanlandırmaya başladı. Geride bıraktığımız haftada müthiş bir yükseliş trendi yakalayan ve o dönemden beri inanılmaz yükselişine devam eden Bitcoin, kripto para birimi borsasını yakından takip eden yatırımcıların bildiği gibi yoluna devam ediyor. Fakat son birkaç günde hafif düzelmeler yaşayan Bitcoin, borsadaki birkaç yatırımcının yeni bir kripto para birimine rotayı çevirmiş olmasına yol açtı. Zira her fırsatta Bitcoin’in kardeşi olarak nitelendirilen Litecoin de ağabeyinin ardından yavaş yavaş yükselişe geçti. Basın saatine göre güncel durumda %11 gibi bir artış yakalayan Litecoin’in bu yükseliş trendi, kripto para borsası yatırımcılarının da aklında birtakım soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.
Litecoin Yükselişe Devam Edecek Mi?Son bir iki gün içinde Bitcoin’in muhteşem yükselişinde yaşanan sert düşüş, kripto para piyasasında 55 milyar dolarlık değer kaybı yaşanmasına neden oldu. Bu gelişmenin akabinde 110
dolar seviyelerine kadar gerileyen LTC, kısa süre içinde 130 dolar seviyelerine kadar çıkış göstermeyi başardı. Litecoin’in kripto para borsalarındaki bu yükseliş trendine nazaran Bitcoin ise aynı dönem içinde 13.800 dolar seviyelerinden 10.300 dolar seviyelerine kadar düşüş gösterdi.
Yaşanan bu gelişmelerin ardından kripto para borsalarında Litecoin’in günlük işlem görme hacmi 5.7 milyar dolara kadar ulaştı. Kaldı ki bu rakamlar Litecoin kripto para biriminin tekrardan Bitcoin Cash’i (BCH) geçmesine ve toplam piyasa değeri sıralamasında en büyük dördüncü kripto para birimi haline gelmesine yol açtı. Kripto para borsaları ile yakından ilgilenen yatırımcılar, söz konusu gelişmeler sonucunda Litecoin’in bu yükselişinin devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı.
Bu noktada, Litecoin’in blok ödülü yarılanmasına tahmini olarak 36 gün kaldığının bilincinde olan kripto para birimi yatırımcıları, söz konusu yarılanma gününü sabırsızlıkla beklemeye başladı. Hakkında her ne kadar kesin bilgi olmasa da mevcut durumda yapılan hesaplamalara göre 5 Ağustos tarihine denk geleceği ön görülen yarılanmanın bir önceki sefere benzerlik gösterip göstermeyeceği de merakla bekleniyor. Zira Litecoin bir önceki yarılanma öncesinde yaklaşık olarak %400 oranı seviyelerinde bir artış yakalamıştı.
Litecoin için mevcut
durumdaki en önemli direnç noktaları 180 dolar ila 225 dolar olarak kabul
ediliyor. Öte yandan Bitcoin’in geride bıraktığımız yarılanma öncesinde %175
artış göstermişti.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.