SON DAKİKA
Hava Durumu

eCash (XEC) Coin Nedir? XEC Token Nereden Alınır? Uzmanların eCash Yorumları, beklentileri ve XEC fiyat tahminleri 2022, 2023, 2024, 2025

eCash (XEC) Coin yatırımı ile ilgilenen okurlarımız için yazımızda XEC Coin nedir, eCash kim tarafından ne zaman kurulmuştur, artıları ve eksileri nelerdir sorularının yanıtlarına ve uzmanların XEC Coin yorum, fiyat hedefleri ve eCash geleceği konularına yer verdik.

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2022 01:12
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2022 00:04
https://gazetebanka.com/
eCash (XEC) Coin Nedir? XEC Token Nereden Alınır? Uzmanların eCash Yorumları, beklentileri ve XEC fiyat tahminleri 2022, 2023, 2024, 2025

eCash (XEC) Coin yatırımcılar gözünde potansiyelli projeler arasında yer alır. Kısa ve orta vadede kendisinden büyük hareketler beklenen token’e ilişkin merak edilen tüm soruları yazımızda yanıtladık.ECash (XEC) Coin Nedir?

ECash (XEC), Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) çatalı olan Bitcoin Cash Abc'nin (BCHA) yeniden markalanmış halidir. Kendisini “elektronik nakit olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bir kripto para birimi" şeklinde ifade etmektedir. ECash, mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılan bir işlem aracı olmayı hedeflemektedir. Madeni para 1 Temmuz 2021'de yeniden markalandı ve o zamandan beri kendisini selefinden ayırmaya çalıştı.Ecash'in temel birimlerine “bit” denir ve Bitcoin Cash abc'nin hantal ondalık basamaklarının yerini alır. 0.00001000 BTC göndermek yerine, eCash ile 10 bit gönderirsiniz. ECash, blockchain Çığ (AVAX) ile karıştırılmaması gereken “Çığ” adı verilen bir proof-of-stake (PoS) konsensüs katmanını bütünleştirir. Yeniden markalaşmanın ardından eCash, tüm BCHA paralarını bir ila bir milyon oranında xec'ye dönüştüreceğini açıkladı. Kripto para biriminin geliştiricileri, üç ana iyileştirme üzerinde görüşlerini belirlediler:İşlem hacmini saniyede 100 işlemden saniyede beş milyondan fazla işleme ölçeklendirme,İşlem sonuç süresini kısaltarak ödeme deneyimini iyileştirme,Protokolün genişletilmesi ve çatalsız yükseltmelerin kurulması.Ecash'in Kurucuları Kimlerdir?

ECash (XEC), Bitcoin Cash'in (BCH) baş geliştiricisi olan ve Ecash'in öncüsü Bitcoin Cash abc'yi (BCHA) kurmak için bu blok zincirini çatallayan lider geliştiricisi Amaury Sechet tarafından yönetiliyor. Bu çatal 15 Kasım 2020'de oldu. Sechet daha sonra eCash için yeni bir marka kimliği oluşturmak için Bitcoin Cash abc'yi yeniden markalamaya karar verdi ve ondalık basamakların azaltılmasının madalyonun benimsenmesine yardımcı olacağını açıkladı:“Başka hiçbir paranın sekiz ondalık basamağı yok. Neden kripto yapmalı? Daha düşük birim fiyatı olan kripto para birimleri de boğa piyasasında daha yüksek değer kazanmaktadır. eCash ekibi hem teknoloji hem de fiyat iyileştirmesi ile teşvik edildiğinden, bu gelişme hiç de zor değildi.”Sechet, Bitcoin Cash'in geliştirilmesinde son derece aktifti ve ilk çatalını Ağustos 2017'de Bitcoin'den uzaklaştırdı, Bitcoin Sv'nin (BSV) Kasım 2018'de çatallanmasından sonraki devamı ve en son çatalını Kasım 2020'de Bitcoin Cash'ten aldı. Kripto para birimlerine katılmadan önce, Facebook'ta bir yazılım mühendisi ve Stupid D Compiler'da lider bir geliştiriciydi.Popüler bir altcoin'e göz atın: 1inch (1INCH) CoinEcash'i Benzersiz Kılan Nedir?

eCash (XEC) geliştiricileri, madalyonun Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumluluğunu desteklemesini ve Ethereum'da (ETH) merkezi olmayan finans (DeFı) sektörü ile birlikte çalışabilmesini amaçlıyor. Madalyonun başarılı olması için Ecash'in geliştiricileri beş temel görevi yerine getirmeyi planlıyor:Anonim işlemlerin sağlanması,İşlemlerin değişmezliğinin sağlanması,İşlemlerin neredeyse ücretsiz kalmasını garanti etmek,Küresel olarak güvenli işlemlerin üç saniyeden daha kısa bir sürede sonuçlandırılması,Madalyonun altyapısını, sosyal sözleşmesiyle finanse edilen bir kamu yararı olarak tasarlamak.Bunu başarmak için eCash geliştiricileri, sahip olmayı planlayan iddialı bir yol haritası hazırladılar:Ölçeklenebilir blok işlemeyi etkinleştirmek için kurallı işlem sırası,Toplu imza doğrulamasını etkinleştirmek için Schnorr İmzaları,Grafen veya diğer yollarla daha hızlı blok yayılımı,Blockchain budama ve daha hızlı ilk senkronizasyon ile UTXO taahhüdü,Merklix-Ölçeklenebilir blok işlemeyi etkinleştirmek için Meta Ağacı,1 TB bloklara pazar odaklı büyümeyi desteklemek için uyarlanabilir blok boyutları.Bu son derece iddialı çözümler, Ecash'i 10 milyar kullanıcıya kadar kullanıcı başına günlük 50 işleme itecektir.Dolaşımda Kaç Tane ECash (XEC) Madeni Para Var?

Ecash'in (XEC) tokenomiği yoktur, ancak Bitcoin (BTC) için önceden belirlenmiş aynı kuralların çoğunu takip eder. Bitcoin'in arz ve dağıtım modelini paylaşıyor, yani her 210.000 blokta, yaklaşık dört yılda bir, madenci ödülleri yarıya indiriliyor.ECash, 2.1 katrilyon satoşis Bitcoin ile aynı tedarik sınırına sahipken, 2.1 katrilyon sat'ın 100 milyona bölünerek 21 milyon BTC vermesi yerine, 100'e bölünerek 21 trilyon XEC elde etti. Bunun nedeni, kullanıcıların tamsayıları zihinsel olarak kavramalarının daha kolay olması ve bu kararın madalyonun kitlesel benimseme hedefiyle aynı hizada olmasıdır.eCash Ağı Güvenli Mi?

Bir proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizması kullanılarak güvence altına alınan Bitcoin Cash ABC (BCHA) ağının aksine, eCash geliştiricileri işlemleri hızlandırmak için proof-of-stake (PoS) eklemeyi planlıyor. "Konsensüs sonrası çığ" olarak adlandırdıkları şey, gelişmiş güvenlik ve çatalsız yükseltmeler görecek ve gelişmiş komut dosyası yeteneği sayesinde gelişmiş işlem kodlarına izin verecektir.Her ikisinin de avantajlarından yararlanmak için mevcut Pow'un üstüne çığ katmanı eklenecektir. XEC bir ERC-20 tokeni değil, Bitcoin'e (BTC) benzer kendi blok zinciridir.Ecash'i (XEC) Hangi Borsalarda Listelenir?

ECash (XEC) Coin dünyanın en yüksek hacmine sahip kripto para borsalarında listelenmektedir. Binance, Huobi Global, OKEx, Mandala Exchange ve Upbit üzerinden XEC Coin satın alınabilir.Ecash (XEC) Coin Fiyat Tahminleri 2022, 2023, 2024, 2025

XEC Coin fiyatına ilişkin kuruluşların beklentileri ciddi bir yükselişe işaret etmektedir. Yayınladığı eCash değerlendirmesinde Wallet Investor, token için 1 yıllık fiyat hedefini 0,000351 dolar olarak öngörmektedir. Price Prediction daha kapsamlı bir analiz yayınlamış ve XEC Coin fiyat hedeflerini yıllara göre şu şekilde sıralamıştır:XEC Coin 2022 yılsonu fiyat hedefi 0,000168 dolar,eCash 2023 yılı fiyat tahmini 0,000238 dolar,XEC token 2042 yılı tahmini 0,000344 dolar,XEC Coin 2025 yılı fiyat tahmini 0,000496 dolar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.