SON DAKİKA
Hava Durumu

Dolar Desteği Çalıştı! Dolar Düşer Mi Yükselir Mi Son Dakika Uzman Yorumları Tahminleri

5,66840 seviyesine kadar gerileyen Dolar yeniden 144 günlük üssel ortalamasının üzerine attı! Yeniden destek noktasının üzerine kendisine atan Dolar TL kuru 5,6965 seviyesinden işlem görüyor. Düşüş trendine giren Dolar yükselir mi düşer mi sorusu, desteğin kırılmaması sonrasında arttı. Destek ve direnç seviyelerinde muhtemel hareket yönlerini aktaran uzman dolar yorum ve tahminleri haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2019 20:41
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Dolar Desteği Çalıştı! Dolar Düşer Mi Yükselir Mi Son Dakika Uzman Yorumları Tahminleri

Dolar’da 5,6942 desteğinin çalışması sonrası yeniden dolar yükselir mi sorusu yatırımcıların kura olan ilgisini artırdı! Yaşanan son dakika gelişmesi ardından henüz Dolar’da düşüş trendinin kırıldığı izlenimi yaşanmazken, Dolar düşer mi son dakika gelişmesine işte uzmanların yorumları…İLERLEYEN ZAMANDA DOLAR NE OLUR?

Uzmanlar Dolar grafik verilerini inceleyerek Dolar ne olur son dakika sorusuna, muhtemel destek ve direnç noktalarına göre Gazete Banka’ya özel yorumları ile yanıtladı. Uzmanlar 200 günlük hareketli ortalamasının altında çekilen Dolar’ın düşüş trendinin devam ettiğini vurgularken, ABD Dış İşleri Bakanı Mark Pompeo’dan gelen ılımlı açıklamanın yükseliş için riskleri dağıttığını belirtti.Dolar’ın düşüş trendine devam etmesi halinde muhtemel destek noktaları, uzmanlar tarafından 5,6942 – 5,6425 olarak sıralandı. 5,6425 seviyesinin Fibonacci direnci olduğunu belirten uzmanlar, bu seviyeden tepki gelmesinin muhtemel olduğu konusunda yatırımcıları uyardı.DOLAR YÜKSELİR Mİ?

Dolar’da yükselişi getirebilecek riskin ise S-400 meselesi olduğunu belirten uzmanlar, ABD’den gelebilecek yaptırım haberleri ile Dolar yönünün yukarı dönebileceğini belirttiler. Kısa vadede Dolar TL cephesinde önemli bir yükseliş beklemeyen uzmanlar, haber akışının olumsuz seyretmesi durumunda muhtemel direnç noktalarını 5,7148 – 5,7407 - 5,7526 olarak sıraladılar.UZMANLARIN 2019 YILSONU DOLAR TAHMİNİ BEKLENTİSİ NASIL?

Türkiye’nin jeopolitik riskleri, ABD – Çin Ticaret Savaşı, İngiltere seçimleri ve olası S-400 yaptırımlarının gölgesinde uzmanlar Dolar için uzun vadeli yorum yapmanın zorluğundan bahsettiler. Fed kanadından 2019 yılı için faiz indirimi beklenmediğini belirten uzmanlar, 2019 dolar tahmini için Fed tarafından olumlu bir haber akışının ufukta gözükmediğini belirttiler.ABD – Çin Ticaret Savaşında yaşanan muhtemel yumuşama ile birlikte bu riskin küresel ticareti tehdit etmekten uzaklaşacağını belirten uzmanlar, dolar kuru beklentileri önünde ABD yaptırımlarının yer aldığını belirttiler. Trump’ın da güçlü dolardan şikayet ettiği ve sık sık Fed’i güçlü dolar nedeniyle eleştirildiği düşünüldüğünde, yaptırım riskinin de kalkması Dolar/TL üzerindeki baskıyı azaltacaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.