SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir Ülke Daha Kripto Para Piyasasına Girecek!

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2019 14:41
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Bir Ülke Daha Kripto Para Piyasasına Girecek!
Kripto para piyasalarının işlem hacmi her geçen gün giderek artarken Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) dahil olmak üzere pek çok ülkenin resmi bankaları, kripto para borsasını yakından takip ettiklerine yönelik açıklamalar yapmıştı. Yakın bir süreçte kripto para piyasalarına giriş yapmak isteyen ülke bankalarından biri daha açıklandı. Filipinler Merkez Bankası, kendi kripto para planlarına dair dünya kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Buna göre Filipinler Merkez Bankası, kendi kripto paralarını önümüzdeki 3 ila 5 yıl içinde uygulamaya koyabilir!
Kendi kripto para birimlerini çıkarmak isteyen ülkelerin sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak Bitcoin ve diğer kripto birimlerini uzun süredir izlediği bilinen Filipinler Merkez Bankası da yapmış olduğu kamuoyu açıklamasıyla birlikte kendi kripto para planlarını ortaya koydu. Filipinler Merkez Bankası, mevcut kripto para borsasında kendi adını taşıyan kripto para birimini çıkarmayı planlıyor. Fakat bankanın henüz Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yakından incelediği ve gelecek yıllar içinde bu planlarını uygulamaya koyacağı belirtildi. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan habere göre Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini bir süredir izlediği bilinen Filipinler Merkez Bankası’nın haziran ayının sonuna doğru İsviçre’de Uluslararası Ödemeler Bankası’ndaki (BIS) yetkililer ile masaya oturduğu ve bu toplantı sonucunda kendi kripto para birimini çıkarmayı kararlaştırdığı öğrenildi.
Haberde yer alan
ayrıntılara göre, Filipinler Merkez Bankası’nın Bitcoin başta olmak üzere kripto
para piyasasında bulunan diğer tüm dijital varlıkların yasa dışı faaliyetlerde kullanılmasını
engellemek için izleme rolleri olacak. Merkez bankasının yetkilileri bu konuyla
ilgili olarak, “Tüketiciye karşı sorumluluğumuz olması dışında yeniliğe açık
olmalıyız. Üç ila beş yıl sonra bir kripto para birimi çıkarabiliriz.”
ifadelerini kullandı.”
Kripto Para Yatırımlarının Geleceği Tartışılmaya Devam EdiyorSon olarak dünyanın en büyük dijital şirketlerinden biri olan Facebook’un kendi kripto para birimi Libra’nın gelişerek dijital piyasaların en iyi kripto parası olacağı yönünde iddiaların artmasının ardından yatırımcılar, mevcut kripto para birimlerinin geleceğini tartışmaya devam ediyor. Mevcut durumda piyasalarda en büyük işlem hacmine sahip olan Bitcoin başta olmak üzere diğer altcoin kripto para birimlerinin ne zaman dünyada hakim para birimleri olacağını merak eden yatırımcılar bu sorularına yanıt aramaya devam ediyor.
Son on yıldır dijital piyasalarda yaşanan çok ciddi gelişmelerin başrolünde olan Bitcoin, diğer altcoin olarak adlandırılan kripto para birimlerine karşı çok daha fazla gelişme ortaya koydu. Bununla birlikte kripto para borsası da durmaksızın gelişti ve pek çok yatırımcı yatırımlarını bu piyasalar üzerinde yapmaya başladı. Günümüzde tüm dünyada 25 milyondan biraz daha fazla kripto para yatırımcısının olduğu göz önünde bulundurulduğunda, kripto para birimlerinin tam olarak gelişmelerini tamamladıklarını söylemek henüz mümkün olmuyor. Ancak bu konuda pek çok yatırımcının olumlu yönde beklentisi sürüyor. Fakat yine de kripto para birimlerinin günümüzden bir 5 ya da 10 yıl sonra ne durumda olacağına dair merak da giderek artıyor.
Kripto para piyasalarında görülen işlem hacmi ve kripto para birimlerinin fiyatları açısından bu pazarın ne kadar süre içerisinde gelişimini tamamlayacağı yatırımcılar açısından merak konusu olmaya devam ediyor. Bununla birlikte kripto para birimlerinin ne zaman alternatif ödeme seçenekleri arasında yer bulacağına dair de her geçen gün yatırımcılar arasında ciddi tartışmalar yapılmaya devam ediyor. Öte yandan her geçen gün ülkelerin resmi merkez bankalarının da bu piyasada yer alacaklarını açıklaması yeni tartışmaları da beraberinde getiriyor.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.