SON DAKİKA
Hava Durumu

Kripto Para Doların Sonunu Getirecek

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2019 09:17
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kripto Para Doların Sonunu Getirecek

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, dolar kuru ve piyasalar üzerindeki spekülasyonların artış yaşandığı son dönemde yatırımcılara “Türk Lirası’na güvenin.” mesajı verdi. Kripto para piyasaları hakkında da dikkat çekici açıklamalarda bulunan Göktaş, önümüzdeki süreçte kripto paraların daha çok hayatımıza gireceğini savunarak “Kripto para ile doların bütün hakimiyeti kaybolacak.” yorumunda bulundu.

Dolar / TL paritesini yakından takip eden ve sürekli “Dolar indi mi, çıktı mı?” diyerek merak yaşayanlara karşı “TL’ye güvenin” mesajı veren Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, aynı zamanda kripto para birimlerinin önümüzdeki süreçte doların hakimiyetini elinden alacağını kaydetti. Yeniden bir ekonomik saldırı düzenlenmediği takdirde enflasyonda tek haneyi göreceğimizi vurgulayan Vakıf Katılım Genel Müdür Göktaş, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faizleri aşağı çekmek için mevcut durumda elinin çok güçlü olduğuna dikkat çekti.

“Türk Lirası’na Güvenin”

Döviz kurları hakkındaortaya spekülasyonlar atarak kazanç sağlamaya çalışanlar hakkında açıklamalardabulunan Vakıf Katılım Genel Müdür İkram Göktaş, tecrübelerine dayanarak uzunvadede TL’nin kazandırdığını belirtti. Yatırımcılara Türk Lirası’na güvenin mesajıveren Göktaş, doların bu kadar konuşulmasının sebebinin ortaya atılanspekülasyonlar olduğunu kaydetti. Bununla birlikte gelecekte kripto paralarınhayatımıza daha çok gireceğini ifade eden Vakıf Katılım Genel Müdürü İkramGöktaş, bu süreçte doların mevcut durumdaki hakimiyetini kaybedeceğinivurguladı.

Göktaş, söz konusu süreçte dolar veya avronun durumu yerine kripto paranın piyasasının merak edileceğini belirtirken, “Dünyada tek hakim para birimi kripto para olacak. Doların bütün hakimiyeti kaybolacak.” dedi.

“Merkez Bankası Faizleri İndirecek”

Merkez Bankası’nın faizleri indirebileceğini düşündüklerini belirten Göktaş, yeniden bir ekonomik saldırı olmadığı takdirde kurda artış yaşanmaması ile enflasyonda tek hanenin görüleceğine dikkat çekti. Bu durumda Merkez Bankası’nın faizleri indirmesi için rahat bir altyapı oluştuğunu ifade eden Göktaş, “Merkez Bankası faizleri %23’lerde. Arada 8 puan reel faiz var. Bu çok yüksek. Ekonominin bunu kaldırması mümkün değil. Bu oranda yatırım ve üretim zor.” dedi.

Öte yandan Fed’in faizleriartırmayacak olmasına ve kurlarda Trump ile yapılan görüşme sonrasında biryumuşama olmasına bakıldığında Merkez Bankası’nın faizleri aşağı çekmek içinelinin çok güçlü olduğuna dikkat çeken Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş,faizde indirim yaşanacağını düşündüklerini hatırlattı.

“10 Yılda TL Hepsinden Fazla Kazandırıyor”

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, 27 yıllık bankacı olduğunu ifade ederek TL’ye güvenmek gerektiğini, 10 yıllık bir perspektif alındığı durumda TL’nin bütün para birimlerinden daha iyi kazandırdığını tecrübe ettiğini belirtti.

Göktaş; “Sabretmek lazım.Yoksa her atak dönemini baz alırsanız tabi ki dövizin çok ciddi getirilersağladığı dönemler ki çok yakın zamanda da yaşadık. Elinde avucunda ne varsasatıp bekleyip 3 kuruş kazanacak, halbuki onun servetine kattığı üç beş kuruşülke ekonomisine çok ciddi kayıp olarak dönüyor.” diyerek kişisel menfaat içintoplumsal menfaatin hiçe sayıldığını kaydetti.

“Doların Sonu Gelecek”

“Bugün belki hayal gibi görünen işte bir çok tartışma kripto paralar var. Adı bugün Bitcoin yarın başka bir şey olacak.” ifadelerini kullanan Göktaş, kripto paraların bir şekilde hayatımıza gireceğine dikkat çekti. O dönemde de dolar veya avronun değil, kripto paraların merak edileceğini ifade eden Göktaş, dünyada tek hakim para biriminin kripto para olacağını belirtti. “Diğer para birimlerini unutup bu sefer de kripto para birimleri ile uğraşacağız.” diyen Göktaş bu süreçte en çok zarar gören ülkenin ABD olacağını ve doların bütün hakimiyetini kaybedeceğini savundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.