SON DAKİKA
Hava Durumu

Dünyaca ünlü milyarder Ray Dailo açıkladı, "Bitcoin etkili bir yatırım aracı değil!"

2022 yılını sert düşüşlerle kapatan Bitcoin, yatırımcılar için hala büyük tercihlerden biri olmaya devam ediyor. Yatırım dünyasının dev isimleri, Bitcoin konusunda farklı görüşlere sahip. Dünyaca ünlü milyarder Ray Dailo, BTC'nin etkili bir yatırım aracı olmadığını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2023 15:33
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2023 15:50
https://gazetebanka.com/
Dünyaca ünlü milyarder Ray Dailo açıkladı, "Bitcoin etkili bir yatırım aracı değil!"

2022 yılında sert düşüşler yaşayarak kripto dünyasında istikrarsızlık yaşayan Bitcoin, yatırımcıların hala en büyük tercihlerinden biri olmaya devam ediyor. Özellikle 2022’nin son yarısında gözlemlenen düşüşlerden sonra, yatırım uzmanları BTC konusunda ikiye ayrılmış durumda. Bitcoin hakkında farklı görüşler sunan uzmanlardan biri de milyarder Ray Dalio oldu.

Bitcoin etkili bir yatırım aracı değil!

Dünyanın en büyük koruma fonu Bridgewater Associates'in kurucusu Milyarder Ray Dalio, Bitcoin'in piyasaya tanıtıldığı günden bu yana başardıklarının "şaşırtıcı" olduğunu fakat kripto para biriminin etkili bir para, bir değer deposu veya bir değişim aracı olduğunu düşünmediğini açıkladı Bununla birlikte, "bildiğimiz şekliyle paranın tehlikede olduğu bir dünyadayız" dedi.

Ünlü yatırım uzman CNBC’ye konuştu

Dünyanın en büyük ”hedge” fonu Bridgewater Associates'i kuran ve daha önce eş baş yatırım sorumlusu olarak görev yapan milyarder yatırımcı ve hedge fon yöneticisi Ray Dalio, Perşembe günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin hakkındaki görüşlerini sundu. Dünyanın en büyük kripto para birimine atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Bence 12 yılda başarılmış olması çok şaşırtıcı... Ama bence bu başarının bir formülü yok, tamamen dijitalleşmeye duyulan ilgiden kaynaklandığını düşünüyorum... Küçücük bir şey, orantısız ilgi görüyor.”

Bitcoin'in toplam piyasa değerinin, Cuma günü piyasa değeri 1,92 trilyon dolar olan Microsoft'un hisselerinin üçte birinden daha az olduğuna dikkat çeken Dalio, "Biyoteknoloji ve diğer birçok endüstriye yatırım yapmak, Bitcoin'den daha ilgi çekici" dedi.

Hiçbir zaman etkili bir para birimi olmayacak

Bitcoin’in hiçbir zaman etkili bir para birimi olamayacağını açıklayan Ray Dalio, şu an ülkemizle beraber tüm dünyayı kasıp kavuran enflasyona dikkat çekti.

Euro ve Japon yeni ile ilgili sorunlardan bahsederek, "Ama bildiğimiz paranın tehlikede olduğu bir dünyadayız ... Çok fazla basıyoruz ve bu sadece ABD değil, tüm dünyadaki para birimleri enflasyonu yaşıyor" diye devam etti.  

Dijital bir para birimi istiyorsanız, Bitcoin’den farklı bir şeye yönelin

Bridgewater Associates'in kurucusu, "dijital bir para birimi istiyorsanız, Bitcoin'den farklı bir şey yapmanız gerektiğini" vurguladı. Ünlü uzman “Stabilcoinlerin” daha iyi bir alternatif olduğu görüşünü paylaştı.

Temelde en iyi olan şeyin, enflasyona bağlı bir madeni para olduğunu açıklayan ünlü milyarder, beşeri paranın hala satın alma gücünü koruduğunu ve korumaya devam edeceğini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.