SON DAKİKA
Hava Durumu

Dolar TL Ne Olacak? Dolar Grafikleri Üzerinden Muhtemel Dolar Hareket Senaryoları

Dolar TL haftanın son işlem gününü 5,71 TL seviyesinden kapattı. Trump – Erdoğan görüşmesi ardından yönünü aşağı çeviren Dolar, hafif yükselişle haftayı kapattı. Dolar ne olur uzman yorumları için olumlu senaryoların dile getirilmesine neden olan hareket ardından gelişen yükseliş yatırımcılarda Doların seyri için merak uyandırmaya devam ediyor. Dolar yükselir mi düşer mi sorusuna uzman yorumları ile verilen yanıt ve uzmanların 2019 yılsonu Dolar tahminleri haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2019 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Dolar TL Ne Olacak? Dolar Grafikleri Üzerinden Muhtemel Dolar Hareket Senaryoları

Dolar kuru haftayı yüzde 0,38 değer artışı ile 5,71 TL’den kapattı. 144 günlük fiyat ortalamasından gelen hafif tepki sonrası gözler Dolar ne olacak sorusuna uzmanların verdiği yanıta çevrildi. Dolar yükselir mi düşer mi sorusuna uzmanların verdiği yanıtları sizler için bir araya getirdik.S-400 HAKKINDAKİ AÇIKLAMALAR DOLAR KURUNDA BASKI OLUŞTURABİLİR!


Bu hafta sonu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan S-400 dayatmasına yönelik açıklama ile yeniden ABD – Türkiye gerilimi yaşanır mı sorusu yatırımcılarda oluştu. Uzmanlar piyasaların kapalı olduğu tarihte gelen bu açıklama ardından ABD kanadından gelecek açıklamaların takip edilmesi gerektiğini belirtirken, olası olumsuz açıklamaların Dolar kurunda yaşanan düşüş trendi üzerinde baskı meydana getirebileceğini belirttiler.DOLAR GRAFİKLERİ ÜZERİNDEN OKUNAN DESTEK – DİRENÇ NOKTALARI NELER?


Teknik analistler ise Dolar grafik verileri üzerinden muhtemel destek ve direnç noktaları ile teknik göstergeleri yorumladıklarında, Dolar TL için haftanın ilk iş günü hafif bir yükseliş meydana gelebileceğini belirttiler. Yükseliş için öncelikle 5.7145 TL seviyesinin geçilmesi gerektiğini belirtilen uzmanlar, yükseliş sırasında takip edilmesi gereken dirençleri 5,7191 – 5,7363 olarak sıraladılar.Uzmanlar 5,7363 seviyesinin kalıcı olarak geçilmesi halinde tepki yükselişinin düşüş trendini bitirebileceğini belirterek, Dolar TL için kritik seviye olarak 5,7539’a işaret ettiler. 5,7539 TL üzerinde meydana gelen yükselişlerde ise yeniden 5,80 TL seviyesi üzerinin konuşulabileceği uzmanlarca dile getirildi.Yükselişin 5,7191 seviyesi ile 5.7363 seviyesinde sınırlı kalması halinde ise düşüş trendinin devam edebileceğini belirten uzmanlar, sırası ile 5,7091 – 5,6944 – 5,6737 dirençlerinin söz konusu olduğu belirttiler. Bu dirençlerin kırılmaması halinde yatay hareketin devam edebileceğini belirten uzmanlar, 5,6737 direncinin kırılması ile dolar hareket bandının 5,67 – 5,55 bandı olacağı görüşünü savundular.BÜYÜK RESİMDE DOLAR YÜKSELİR Mİ DÜŞER Mİ?


Aylık Dolar grafik verileri incelendiğinde ise uzun vadede dolar için fiyat sıkışmasına teknik analistler dikkat çekiyor. Sıkışan fiyatlarda Dolar aylık kapanışının 5,6981 seviyesinin altında gerçekleşmesi gerektiğini belirten uzmanlar, 5,7484 seviyesinin Dolar için kritik öneme sahip olduğunu belirttiler.5.7484 seviyesinin kırılması halinde uzun vadede Dolar için 5,90 TL seviyesinin grafik üzerinden okunduğunu belirten uzmanlar, Dolar kuru üzerine baskı yaratacak gelişme yaşanmaması halinde uzun vadede Dolar için 5,48 TL seviyelerine inişin mümkün olduğunu belirttiler.2019 Yılsonu Dolar Tahmini Nedir?

2019 yılsonu dolar tahmini yapmak için uzmanlar önümüzdeki günlerde yaşanabilecek ülke içi ve küresel risklerin belirleyici olacağını belirtirken, işlerin yolunda gitmesi halinde Dolar için 5,70 TL – 5,75 TL aralığında yılsonu kapanışının gerçekleşmesinin mümkün olduğunu belirttiler.ABD – Türkiye ve ABD – Çin gibi doğrudan dolar TL üzerine baskı yapacak gelişmelerin meydana gelmesi halinde ise uzmanlar, 2019 dolar tahmini için 5,80 TL bandı üzerine işaret ediyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.