SON DAKİKA
Hava Durumu

Dolar Kuru Tahminleri Korkutuyor: Dirençleri Aşan Dolar Ne Olur? Uzman Yorumları, Dolar Tahminleri ve Analizleri

Dolar TL serbest piyasada 5,8928 seviyesinden işlem görüyor. 17 Ekim’den bu yana en yüksek değerine ulaşan Dolar kuru, TL karşısında değer kazanmayı sürdürüyor! Uzman dolar yorumları ve analizlerinde belirtilen yatay dirençleri aşan dolar cephesin azalan işlem hacmi umut verirken bugün dolar ne olur, yükselir mi düşer mi? Dolar analizleri ile muhtemel destek ve direnç noktaları, dolar kuru tahminleri beklentileri ve uzman dolar yorumları ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2019 05:23
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Dolar Kuru Tahminleri Korkutuyor: Dirençleri Aşan Dolar Ne Olur? Uzman Yorumları, Dolar Tahminleri ve Analizleri

Dolar kuru 5,8928 seviyesi ile 17 Ekim tarihine geri döndü! Ekim ayı ortasından bu yana TL kazandığı değerlerin tamamını geri verdi. Dolar kuru tahminleri ile uzmanların ve kuruluşların yılsonu dolar kuru beklentisi tahmini bir bir geride kalırken, Dolar TL Fitch 2019 yılsonu tahminine doğru mu ilerliyor?BUGÜN DOLAR NE OLUR, YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ?


Dolar bugün 5,8928 seviyesinde hafif alıcılı işlem görüyor. 5,89 TL seviyesini aşmaya zorlayan dolar kuru 5,93 TL seviyelerini gözüne kestirdi! Uzman dolar yorumları azalan işlem hacmine dikkat çekerken, bu seviyelerin üzerinde meydana gelebilecek ani yükselişlerin hacimsiz gerçekleşmesi halinde kalıcı olamayacağını savunuyor.Bugünün dolar analizleri öncelikle 5,89 TL seviyesini direnç olarak belirtirken, 5,89 TL üzerine 5,91 – 5,93 TL seviyeleri gün içi dolar TL dirençleri olarak veriliyor. Gün içi uzmanlar dolar kuru beklentilerini 5,89 TL seviyesi üzerinin test edilmesi şeklinde belirtirken, yükselişin kalıcı olması için işlem hacminin takip edilmesi öneriliyor.Dolar destek noktaları ise ilk olarak 5,86 TL seviyesinde yer alırken, 5,84 – 5,81 TL seviyeleri dolar destek noktaları olarak sırası ile sıralanıyor. Bahsedilen seviyelere hacimsiz bir temas olması halinde dolar kuru belirtilen destek noktalarından tepki verebilir.DOLAR DÜŞER Mİ, YILSONU DOLAR TAHMİNLERİ NE OLUR?


Dolar düşüşünün önündeki engeller artıyor! Amerikan senatosundan gelen Türkiye yaptırımlarının onaylanması, dolar düşecek mi beklentilerinin önünde büyük engel oluşturuyor. Kısa vadeli dış borç stoku da dolar TL üzerinde baskısını sürdürürken, Dolar düşer mi sorusuna kısa vadede olumlu cevap vermek zor görünüyor.Uzman dolar kuru yılsonu tahminleri beklentileri ise gelişmeler ışığında 5,93 TL’ye revize edildi! YEP, Reuters ve Merkez Bankası 2019 yılsonu dolar kuru tahminleri beklentileri çoktan geçildi! 2019 yılı sonuna yaklaşırken ise dolar TL için gündemde 6,00 TL kur beklentisi ile Fitch 2019 yılsonu dolar tahmini yer alıyor.DOLAR NE KADAR, KAÇ TL?


Dolar TL 5,89 TL'den işlem görüyor.Anlık dolar yorumları, dolar TL günlük değerleri ve dolar kuru tahminleri için /haberi/dolar linki üzerinden Dolar sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.