SON DAKİKA
Hava Durumu

Dolar Kuru Tahminleri İçin Kritik Gün! FED Toplantısı Öncesi Dolar Analizleri ve Yorumları, Dolar Ne Kadar Olur?

Dolar kuru FED toplantısı gününde 5,80 TL seviyesi üzerinde fiyatlanıyor. Haftaya yükselişle devam eden dolar TL cephesinde dolar kuru tahminleri içerisinde belirtilen rakamlara ramak kaldı! Analistler FED faiz indirimi kararı beklemezken açıklanacak FED kararı sonrası dolar ne kadar olur? FED kararının dolar kuru tahminleri üzerine olası etkisi, dolar ne olur uzman yorumları, dolar yükselir mi düşer mi sorusunun yanıtı, dolar tahminleri ve dolar yorum haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2019 00:18
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Dolar Kuru Tahminleri İçin Kritik Gün! FED Toplantısı Öncesi Dolar Analizleri ve Yorumları, Dolar Ne Kadar Olur?

Dolar TL kritik FED toplantısı öncesi son 1,5 ayın en yüksek seviyesinde seyrediyor. 5,80 TL üzerinde seyreden dolar kuru için uzmanlar, FED kararı sonrası dolar ne olur sorusuna tahmin ve yorumlamada bulundular. Dolar ne olur uzman yorumları FED kararından sürpriz beklemezken, dolar kuru tahminleri için FED kararının nötr olduğunu vurguladılar.FED KARARI SONRASI DOLAR NE OLUR, YÜKSELİR Mİ DÜŞER Mİ?


Bugün açıklanacak olan FED kararının dolar kuru tahminleri üzerine etki etmesi uzmanlarca beklenmiyor. Dolar TL yükselişi sebebi olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kararı ve jeopolitik riskleri öne süren uzmanlar, dolar yorum ve tahminleri için en önemli etkenin jeopolitik ve ekonomik riskler üzerinde yoğunlaşmasından bahsediyor.FED kararı için piyasaların faiz indirimi beklemediğini savunan uzmanlar, FED kanadının faizi sabit tutmasının doları güçlendirmeyeceğini düşünüyor. FED kanadından çıkacak sürpriz bir faiz indirimi kararı olması halinde dolar kuru tahminleri son dakika dolar düşecek şeklinde revize edilebilir.BUGÜN DOLAR KURU TAHMİNLERİNİ ETKİLEYECEK GELİŞME NE?


FED toplantısı dışında dolar kuru tahminleri son dakika etkileyecek gelişme, ABD TÜFE verileri olarak gösteriliyor. ABD istihdam verilerinin güçlü gelmesi ile doların tüm dünya para birimlerine karşı değer kazandığını hatırlatan uzmanlar, dolar analizleri ve tahminleri için ABD TÜFE verilerinin dikkate alınması gerektiğini söylüyor.Dolar yorumları, TCMB faiz indirimi kararı öncesinde ABD TÜFE verileri üzerine yoğunlaşırken, verilerin beklenenden güçlü gelmesi halinde dolar yükselecek yorum ve analizi, tüm dünya para birimlerinde yaşanabilir!BUGÜN DOLAR NE KADAR OLUR, DOLAR YORUM VE TAHMİNLERİ NE SÖYLÜYOR?


Bugün dolar kuru için üst direnç noktası uzmanlarca 5,84 TL olarak verildi. Dolar TL için destek noktası olarak ise 5,79 TL önemini korumaya devam ediyor.Dolar kuru tahminleri, bahsedilen destek ve direnç noktalarının geçilmesi ile farklılık gösterebilir. Bahsedilen seviyelerin değişimine sebep olarak Dolar kuru tahminleri son dakika gelişmesi ise gün içi ABD TÜFE verileri olacak. Verilerde beklenti üzeri bir iyimserlik gözlenmemesi halinde gün içi Dolar TL cephesinde uzmanlar hafif düşüş beklentilerini koruyor.Anlık dolar kuru tahminleri, uzman yorumları ve analizleri için /haberi/dolar linki üzerinden Dolar sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.