SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den THY’yi Gururlandıran Sözler

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Ukrayna’da ulusal bir hava yolu şirketi kurmak istediklerini belirtti. Bu isteğini belirtirken ise, “Bu benim hayalim; Türk Hava Yolları (THY) seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurmak” ifadelerini kullandı. Öncelikli yapılması gerekenin devlete ait bir hava yolu şirketi kurulması olduğunu vurgulayan Başkan Zelenskiy, THY’yi gururlandırdı.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2020 17:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den THY’yi Gururlandıran Sözler

Ukrayna’da ulusal bir hava yolu şirketi kurma hayali olduğunu söyleyen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, “Bu benim hayalim; Türk Hava Yolları (THY) seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurmak” ifadeleriyle THY’yi gururlandırdı. Açıklamalarında devlete ait ulusal bir hava yolu şirketinin olmasına da değindi.“ÖNCELİKLE DEVLETE AİT HAVAYOLU ŞİRKETİ KURULMALI”


Ukrayna 24 isimli kanalda yayınlanan mülakatta Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’da yeni bir ulusal hava yolu şirketi kurma planlarının olduğunu belirtti. Antonov isimli Ukrayna merkezli şirketin çok sayıda istihdam sağlaması ve büyük bir şirket olduğunu belirten Başkan Zelenskiy, “Ancak son yıllarda burada tek bir uçak üretilmedi. Uçakların neden iç hatlarda kullanılmadığını anlamıyorum. Öncelikle devlete ait bir hava yolu şirketi kurmamız gerekiyor. Bu benim hayalim; Türk Hava Yolları (THY) seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurmak” ifadelerini kullandı.“ÇOK SAYIDA İSTİHDAM YARATACAĞIZ”


Ukrayna devletinin söz konusu proje ile ulusal hava yolu şirketi kurmak için bütçe ayırmaya hazır olduğunu da Başkan Zelenskiy belirtti. Bu hazırlıkların yanında Başkan Zelenskiy, “Ulusal hava yolu şirketini kurduktan sonra Anatov şirketimize sipariş verip çok sayıda istihdam yaratacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.