SON DAKİKA
Hava Durumu

Turizm Sektörü Salgın Sonrasına İyimser Bakıyor

Koronavirüs salgını kapsamında Türkiye’de de karantina süreci yaşanırken, birçok sektör ciddi olumsuz etkilerle boğuşmaya devam ediyor. Özellikle ulaşım ve turizm sektörünün ciddi oranda olumsuz etkilediği salgın, satışların ve ulaşımın durmasına sebep oldu. Türkiye’nin bu krizden en az hasarla kurtulacağını düşünen Ankara Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Akman, salgın sonrası için turizm sektörüne iyimser baktıklarını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2020 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Turizm Sektörü Salgın Sonrasına İyimser Bakıyor

Tüm dünyaya hızla yayılan ve hala can almaya devam eden Koronavirüs salgını kapsamında Türkiye’de de karantina süreci yaşanıyor. Salgın sebebiyle ulaşım ve turizm en çok etkilenen sektörler olurken, turlar ve ulaşım salgının yayılmasını önlemek amacıyla durduruldu. Konuya ilişkin açıklamalar yapan Ankara Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Akman ise turizm sektörünün salgın sonrasındaki dönemden umutlu olduklarını söyledi.“HER TÜRLÜ ÖNLEM VE DESTEK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORUZ”


Ankara Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Akman, konuya ilişkin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:“Ülkemizin aldığı tedbirlerle bu krizden en az hasarla çıkılacağına inanıyoruz. Turizmciler olarak salgın sonrası dönemden umutluyuz. Bilim Kurulu tarafından alınan tedbirleri destekliyoruz. Biz de turizmciler olarak virüse karşı gerekli önlemleri aldık. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sürekli iletişim halinde bulunarak, işletmeler ve çalışanlar için her türlü önlem ve destek çalışmalarına devam ediyoruz.”“İÇ PAZAR EN BÜYÜK HEDEFİMİZ”


Koronavirüs salgını sebebiyle en olumsuz etkilenen sektörlerden biri olan turizm sektörüne yönelik açıklamalar yapan Ankara Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Akman, açıklamalarına şu ifadeleri ekledi:“Bakanlığımızın aldığı tedbirlerle Türk turizminin bu krizden en az hasarla çıkacağını düşünüyoruz. Her zor dönemde olduğu gibi iç Pazar en büyük hedefimiz olacaktır.”Yaptığı bu açıklamanın yanı sıra dernek başkanı Akman, sadece Türkiye değil, tüm dünyadaki turizmin Koronavirüs salgını sebebiyle sekteye uğradığının altını da çizdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.