SON DAKİKA
Hava Durumu

TOKİ Kampanyasını Bekleyenlere Müjde! Başvurular 6 Mayıs’ta Başlıyor

Salgın sebebiyle ertelenen kampanyalardan biri olan TOKİ kampanyalarını bekleyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi! 6 Mayıs tarihinden itibaren başvurular başlıyor. TOKİ tarafından borcunu peşin ödeyerek hemen kapatacak vatandaşlara yüzde 20 indirim de uygulanacak. Borcunu, yüzde 25’inden az olmamak şartıyla peşin kapatan vatandaşlar da yüzde 20 indirim imkanından faydalanabilecek. İşte beklenen TOKİ kampanyasına ait tüm detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2020 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
TOKİ Kampanyasını Bekleyenlere Müjde! Başvurular 6 Mayıs’ta Başlıyor

TOKİ kampanyalarını bekleyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Üstelik borcunu peşin kapatanlara yüzde 20 indirim de uygulanacak. 6 Mayıs tarihinden itibaren başlayacak olan TOKİ kampanyalarında borcunun yüzde 25’inden fazlasını ödeyenler de yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecekler. Beklenen TOKİ kampanyasına ilişkin tüm detaylar bugünkü haberimizde…TOKİ İNDİRİM KAMPANYASININ DETAYLARI NELER?Vatandaşlara uygun fiyatlı bir şekilde ev sahibi olma imkanı sağlanan TOKİ kampanyası başladı. 6 Mayıs tarihinden itibaren başvuruya açılacak olan kampanyada borcunu peşin olarak kapatacak vatandaşlara yüzde 20 indirim uygulanacak. Aynı zamanda borcunun tamamı yerine yüzde 25’inden fazlasını ödeyecek vatandaşlar da yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek. İndirim kampanyasına taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler dahil olamayacak.BANKAYA BAŞVURU İÇİN SON GÜN 19 HAZİRANKampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 6 Mayıs ve 19 Haziran tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihlerden sonra yapılan başvurularda ise indirim kampanyasından yararlanılamayacak.İNDİRİM KAMPANYASINDAN YARARLANMA ŞARTLARI NELER?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından uygulanan bu indirimden yararlanabilmek için belirlenen şartlar aşağıdaki gibidir:  • Konut ve iş yeri alacak olan vatandaşların, başvuru tarihi itibariyle TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları herhangi bir borç ya da ait ödemesinin bulunmaması gerekiyor.
  • Kampanyadan, geri ödeme taksidi 2018 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri faydalanabilecek.
  • İndirim kampanyasından taksit sayısı 12 ay ve daha az olan projeler faydalanamayacak.
  • Kampanyada faydalanmak isteyen vatandaşlar, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.