SON DAKİKA
Hava Durumu

Son Dakika: Zorlu Enerji ‘Parlak Fikirler’ Dahilinde Avrupa’da ‘Oto Şarj’ İstasyonu Kuracak!

Zorlu Enerji, elektrikli araçlar için ‘Parlak Bi’Fikir’ dahilinde Avrupa’da şarj istasyonu kuracak. Şirket söz konusu Avrupa operasyonunu Hollanda’da bir şirket kurarak yönetecek. Oto şarj ünitesi ise 30 bin euro sermaye ile kurulacak ve ZES B.V. adlı şirket yüzde 100 hissedarı olacak.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2020 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Son Dakika: Zorlu Enerji ‘Parlak Fikirler’ Dahilinde Avrupa’da ‘Oto Şarj’ İstasyonu Kuracak!

Zorlu Enerji’den ülkemize müjdeli haber geldi. ‘Parlak Bi’Fikir’ kapsamında Avrupa’da şarj istasyonu kuracak olan Zorlu Enerji, Hollanda’dan operasyonu yönetecek. Söz konusu oto şarj ünitelerinde 30 bin euro sermaye kullanılırken, ZES B.V. isimli şirket yüzde 100 hissedar olacak. Operasyon Hollanda’dan Yönetilecek 

‘Parlak Bi’Fikir’in ikinci döngüsü kapsamında Zorlu Enerji, Avrupa’da şarj istasyonu kuracağını açıkladı. Söz konusu şarj istasyonu 30 bin euro sermaye ile kurulacak ve ZES B.V. isimli şirket de yüzde 100 hissedar konumunda olacak. Avrupa’da kurulacak olan bu operasyon ise Hollanda’da kurulan şirket üzerinden yönetilecek. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin iştirakleri aracılığı ile Türkiye’de yürütülen araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetler ile bu konudaki projelerin AB ve çevre ülkelere taşınması, bu kapsamda faaliyet gösterilmesi amacıyla Hollanda’da kurulacak. Uyum Sağlama Özellikleri Hayat Kurtarıcı 300’den fazla girişim fikrinin toplandığı ‘Parlak Bi’Fikir’in ilk döngüsünde ‘ConectoHub’ ve ‘AbilityPool’ takımları, yatırım almaya hak kazandı. Şubat ayında Zorlu Holding ortaklığında şirketler kurulmuştu.Online buluşma yapıldığında Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, “Salgın sürecinde girişimcilik ruhunun, hızlı hareket etme, uyum sağlama özelliklerinin hayat kurtarıcı olduğunu bir kez daha gördük” dedi. Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, “Parlak Bi’Fikir’, yeni fırsatlar yaratacak” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.