SON DAKİKA
Hava Durumu

SGK İmplant Diş Tedavi Ücretini Karşılıyor Mu? Büyük Yenilik Geldi!

SGK implant diş tedavilerinde masrafı ödüyor mu? Devlet hastanelerinde yapılan implant tedavisi SGK tarafından karşılanıyor mu? Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı çalışanların diş tedavisindeki ücretler hangi şartlarda karşılanıyor? Devlet hastanelerinde implant tedavisi ücreti ve engellilerde implant tedavisinin ücretsiz olması için engellilik oranı şartlarını haberimizden okuyabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2019 19:54
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
SGK İmplant Diş Tedavi Ücretini Karşılıyor Mu? Büyük Yenilik Geldi!

Diş tedavilerinde en maliyetlisi olan implant tedavisinin SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığı, diş tedavisine ihtiyaç duyan SGK'lılar tarafından merak ediliyor. SGK İMPLANT TEDAVİSİNİ KARŞILIYOR MU?


Sosyal Güvenlik Kurumu, geçtiğimiz yıla kadar masraflarını karşılamadığı implant tedavisinin masraflarını karşlıyor. Önceki yıllarda SGK listesinde yer almayan imlant tedavisi, artık ücreti karşılanan tedaviler içerisinde yer alıyor.SGK İMPLANT TEDAVİSİ ŞARTLARI NELER?


SGK'nin implant tedavisini karşılaması için şartları şu şekildedir:  • Dişle alakalı kemik bozuklukları bulunması,
  • Doğum sırasında diş yapısında oluşan anomaliler olması,
  • Alt ve üst çenede serbest sonlu dişsizlik olması,
  • Konjenital olarak tabir edilen diş eksikliği bulunması,
  • Kemikteki aşırı doku kaybı sebebiyle yaşanan diş probleminin bulunması,
  • Kemik içersinde tümör ya da kist ile alakalı problemlerin olması durumunda SGK implant tedavi masraflarını karşılamaktadır.


SGK TARAFINDAN KARŞILANAN İMPLANT TEDAVİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İmplant tedavinizin SGK tarafından karşılanmasını istiyorsanız öncelikle hastaneye başvurulması gerekmektedir. Buradan alınan onay neticesinde bulunulan il ya da en yakın ildeki üniversitenin diş hekimliği fakültesinden sağlık kurulu raporu alınması gerekecektir.Gerekli belgelerin teslim edilmesinden sonra hastanın implant masrafları SGK tarafından karşılanacaktır.SGK İMPLANT TEDAVİSİNDE HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILIR MI?

Evet, imlant başına 90 TL ücret alınmaktadır. Bahsi geçen miktar imlant tedavilerinin maliyeti düşünüldüğünde oldukça cüzi bir rakamdır.ENGELLİLERDEN İMPLANT TEDAVİSİ ÜCRETİ ALINIR MI?

Hayır, %40 üzerinde engeli bulunan SGK'lılardan hiçbir şekilde implant tedavisi ücreti talep edilmemektedir.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.