SON DAKİKA
Hava Durumu

Şeker Ölçüm Çubuğu SGK Ödemesi 2020

Şeker ölçüm çubuğu SGK tarafından karşılanıyor! Bir dönem devlet tarafından karşılanmayan şeker ölçüm çubukları 2020 yılında devlet desteğinden yararlanıyor. Şeker ölçüm çubuğu nedir, nereden temin edilir? Şeker ölçüm çubuğu fiyatları 2020 yılında nasıl değişiyor? Şeker ölçüm çubuğu fiyatları ve SGK kapsamı hakkında merak edilen tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2020 04:23
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Şeker Ölçüm Çubuğu SGK Ödemesi 2020

SGK şeker ölçüm çubuğuna ödeme kararında yaşanan sorunları önleyici çözümü hazırladı. SGK kapsamında karşılanmasına karar verilen şeker ölçüm çubuğunun devlet tarafından karşılanmasına karar verildi. Şeker hastası vatandaşlar eczanelerden satın aldıkları ölçü çubukları için şeker ölçüm çubuğu SGK ödemesi 2020 kapsamından yararlanabilecek.

ŞEKER ÖLÇÜM ÇUBUĞU (STRİBİ) NEDİR, NEREDEN TEMİN EDİLİR?


Şeker ölçüm çubuğu evde şeker ölçümü yapan diyabet hastalarınca kullanılan şeker ölçüm cihazlarında kullanılan bir aparattır. Evde kan şekerinin ölçümü için kullanılan ölçüm çubuğu tek kullanımlıktır. Eczanelerden ve medikal ürün satan yerlerden yaygın olarak 50’li paketler halinde temin edilir.Şeker Ölçüm Çubuğu Çalışma Prensibi Nedir?

Şeker ölçüm çubuğunun çalışma mantığı basit olarak ölçüm cihazına veri aktarmak olarak özetlenebilir. Diyabet hastası günlük olarak aldığı kan numunesini ölçüm stribi üzerinde yer alan kılcallara aktarmak suretiyle kan şekeri ölçümünü tamamlar ve glikoz takip çizelgesine işler.Şeker Ölçüm Çubuğu Fiyatları 2020 Ne Kadar?

Şeker ölçüm çubuğunun fiyatları 50’li paketler halinde 25,00 – 35,00 TL aralığında değişiyor. Farklı medikal firmalarının devlet tarafından karşılanan şeker ölçüm çubuğu markası bulunmaktadır. Vatandaşlar şeker ölçüm çubuğu SGK ödemesi 2020 kapsamında satın aldıkları stripler için herhangi bir fark ödemezler.Şeker Ölçüm Çubuğu Son Kullanım Tarihi Geçerse Ne Olur, Kullanılır Mı?

Son kullanım tarihi geçen şeker ölçüm çubuklarının kullanılması tavsiye edilmez. Kullanım tarihi geçen ölçüm striplerinin yanlış ölçüm yapma riski bulunur. Kritik bir hastalık olan diyabette yanlış yapılan şeker ölçüm sonuçları ölümle sonuçlanabilir.ŞEKER ÖLÇÜM ÇUBUĞUNU DEVLET KARŞILIYOR MU?


Şeker ölçüm çubuklarını devletin karşılaması önünü açan düzenleme hayata geçirildi. Bir dönem SGK tarafından karşılanmayan şeker ölçüm çubukları 2020 yılında SGK tarafından karşılanıyor. SGK tarafından yayınlanan SUT sonrası diyabet hastaları, eczanelerden satın aldıkları şeker ölçüm çubuğu için bedel ödemiyor. UTS sisteminden takip edilen şeker ölçüm çubuğu SGK ödemesi 2020 kapsamında değerlendiriliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.