SON DAKİKA
Hava Durumu

Şehir Hastanesine 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman? Kadrolar Belli Oldu!

Haber Giriş Tarihi: 06.07.2019 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Şehir Hastanesine 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman? Kadrolar Belli Oldu!

Vatandaşların merakla bekledikleri şehir hastanesine 10 bin personel alımı ilanına ilişkin yeni açıklamalar yapıldı. Rönesans Sağlık Yatırım ve Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel İş Birliği (PP) modeli ile inşa süreci devam eden Başakşehir Şehir Hastanesi’ne 10 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. Yeni açılacak olan bu hastaneye; ebe, sağlık teknikeri, hemşire, güvenlik görevlisi, hasta danışmanı ve hasta bakıcı gibi pek çok farklı kadrolarda personel istihdam edilecek. Peki Başakşehir Şehir Hastanesi personel alımı ilanı yayımlandı mı? Şehir Hastanesi 10 bin personel alımı ne zaman yapılacak?

Başakşehir’de yapımı devameden şehir hastanesinin açılışına henüz bir yıl kadar süre olmasına rağmenhastaneye yapılacak olan istihdam işlemlerine dair son bilgiler paylaşılmayadevam ediliyor. Son olarak 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip olan ve günde 32bin 700 hastaya hizmet vereceği açıklanan Başakşehir Şehir Hastanesi’ne 10 binpersonel alımı yapılacağı kamuoyuna duyuruldu.

Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, hastaneye yapılacak olan 10 bin personel alımı ilanına ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu. Personel alımının yanında hastanenin özelliklerine de değinen Yanıkömeroğlu, henüz inşa süreci devam eden Başakşehir Şehir Hastanesi’nin depreme karşı dayanıklı olarak inşa edildiği ve izolatör teknolojisi ile donatılacağını belirtti.

Önümüzdeki Haziran Sonu Yapımı Bitiyor

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu yapımına 2 yıl önceden başlanan şehir hastanesi inşasının önümüzdeki haziran ayı sonu itibarıyla tamamlanmış olacağına dikkat çekti. “Tıbbi ekipmanlarıyla ve hizmet gruplarıyla birlikte işletmeye hazır hale gelecek.” diyen Yanıkömeroğlu, bu hastanenin İstanbul’un iki şehir hastanesinden biri olduğunu aktardı.

Sağlık Bakanlığı’nınİstanbul’u sağlık başkenti yapma hedefi doğrultusunda bu hastanenin de önemlikatkıları olacağını belirten Yanıkömeroğlu, hastanenin İstanbul Havalimanı’ndanyaklaşık 15 dakika mesafe uzaklıkta olduğunu ve bu sayede ulaşılabilir noktadakonumlandığını kaydetti. Yanıkoğlu tam teşekküllü ve her türlü imkanıbarındıran hastaneye yurt dışından da çok sayıda hasta beklediklerini ifadeetti.

Şehir Hastanesine 10 Bin Personel Alımı

Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, yapmış olduğu açıklamasında Başakşehir şehir hastanesine 10 bin personel alımı yapılacağını kamuoyuna duyurdu. Bu yönden Başakşehir şehir hastanesinin istihdam açısından da çok önemli bir hastane olduğunu vurgulayan Kamil Yanıkömeroğlu, “Her gün 68 binin üzerinde işlem yapabilme imkanımız olacak. Hastanede de 10 bine yakın çalışanımız olacak.” ifadelerini kullandı.

Başakşehir şehir hastanesinin henüz inşaat aşamasında dahi yaklaşık olarak 6 bin kişiye istihdam sağladığına dikkat çeken Yanıkömeroğlu, hastanenin resmen hizmete açılmasıyla birlikte bölgede nitelikli personel istihdamı açısından önemli bir katkı oluşturacağını aktardı.

Şehir Hastanesine 10 Bin PersonelAlımında Kadrolar Belli Oldu

Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu şehir hastanesine 10 bin personel alımında, kadroları ve ne kadar personel istihdam edeceklerini belirlediklerini açıkladı. Buna göre;

  • 4 bin 300 medikalpersoneli
  • 4 bin 50 hizmetpersoneli
  • 810 yönetimpersoneli

yapımı devam edenBaşakşehir şehir hastanesi bünyesinde görev alacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.