SON DAKİKA
Hava Durumu

OGM 32 ilde sözleşmeli personel alımı yapacak! Nasıl başvuru yapılır? Memur alımı şartları neler?

Orman Genel Müdürlüğü geçtiğimiz haftalarda yeni personel alımı yapacağını duyurmuştu. 34 farklı ile 102 yeni personel alacak olan Orman Genel Bakanlığı'na nasıl başvuru yapılacağı, başvuru şartları ve yerleştirmelerin nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

Haber Giriş Tarihi: 22.10.2020 12:22
Haber Güncellenme Tarihi: 22.10.2020 11:47
https://gazetebanka.com/
OGM 32 ilde sözleşmeli personel alımı yapacak! Nasıl başvuru yapılır? Memur alımı şartları neler?

Orman Genel Müdürlüğü 32 ilde sözleşmeli personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde başvuru süresi dolan Orman Genel Müdürlüğü başvurularının hangi şartlara göre değerlendirileceği ise merak ediliyor. 14 ekim ile 21 ekim arasında yapılan başvuruların hangi şartlara göre değerlendirileceği ve yerleştirmelerin nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor.Orman Genel Müdürlüğüne Nasıl Başvuru Yapılacak?


Orman Genel Müdürlüğü'nin yeni personel alımı için başvurular resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. 14 ekim ile 21 ekim haftasında yapılan başvurular https://isealım.ogm.gov.tr adresi üzerinden yapıldı. E-devlet şifresi ile giriş yapılan internet sitesi üzerinden yapılacak başvurularda bazı şartlara uyulması gerekiyor.OGM Sözleşmeli Personel Başvuru Şartları Nelerdir?
Orman Genel Müdürlüğüne sözleşmeli personel olarak başvuracak kişilerin Devlet Memuru Kanununlarına uyum sağlamaları ve KPSS'den yeterli puanı almaları gerekecek. Başvuruda bulunan adayların daha önce sözleşmeli devlet memuru olarak çalıştıkları kurumdan tek taraflı feshedilme ile ayrılmaları durumunda en az 1 yıl geçmiş olması gerekiyor. Aksi takdirde başvuru kabul edilmeyecek. Devlet Memurları Kanunu kapsamında engel bir durumu olmayan vatandaşların 2018 yılı KPSS sınavındaki KPSSP93 grubundan en az 60 puan almaları gerekiyor. Bu şartları sağlayan vatandaşlar başvuruda bulunabiliyor.OGM Yerleştirmeleri Neye Göre Yapılacak?


Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru yapan adaylar 2018 KPSS puanlarındaki sıralamalarına göre yerleştirilecek. KPSS sınavı dışında sözlü ya da yazılı herhangi bir sınav yapılmayacak. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için tüm şartları sağlayan ve KPSS'den yeterli puanı alan kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra yerleştirme sonuçları açıklanacak. Başvuru yapan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını da merak ediyor.Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları yerleştirme sonuçları 28 ekim tarihinde belli olacak. Başvuru yapan adaylar başvuru yaptıkları internet sitesi üzerinden başvuru sonuçlarını kontrol edebilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.