SON DAKİKA
Hava Durumu

Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenler Dikkat! Meclis'te Görüşülecek

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2019 08:52
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenler Dikkat! Meclis'te Görüşülecek

Ülkemizde milyonlarca vatandaş kredi kartı borçlarını ödeyememekten şikayet ediyor. Hayat pahalılığının giderek arttığı şu dönemde biriken borçlarını ödeme konusunda zorlanan vatandaşları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşanıyor. Vatandaşların kredi kartı kabusunu sona erdirecek yapılandırma teklifi Meclis gündemine taşındı. İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, vatandaşın derdine derman olmak için Meclis'e yapılandırma teklifinde bulundu. Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren gelişme ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Türkiye'de kredi kartı borçlarının toplamda 102 Milyar TL gibi devasa bir rakama işaret ettiğine dikkat çekerek, kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan 2 milyondan fazla vatandaşın durumu için yapılandırma teklifini Meclis gündemine dahil etti. Vatandaşın kredi kartı borçlarında karşı karşıya olduğu korkunç tablonun değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Ok, yapılandırma teklifi ile birlikte bu soruna el atılması için harekete geçti.

Aile İçiHuzursuzlukların Temel Nedeni

Türkiye'de toplamda 65 milyon 483 bin 891 kredi kartınınaktif bir şekilde kullanımda olduğunu kaydeden İYİ Parti Balıkesir Milletvekiliİsmail Ok, borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için yapılandırma teklifinde bulundu.Söz konusu vatandaşların kredi kartı borçlarının mali tablosu, 102 milyar TL'yiaşıyor. Bununla birlikte 2 milyon 485 bin kişi, kredi kartı borcunu ödeyemediğiiçin bankalar tarafından takibe alınıyor.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok Meclis gündemine taşıdığı kredi kartı borcu yapılandırma teklifinde; "kredi kartı mağdurlarının artması sosyal düzeni bozabilecek ve sosyal patlama riski yaratabilecek bir durum haline gelirken, aile içi huzursuzlukların da ilk gündem maddesi haline gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Söz konusu sebeple hazırladıkları kanun teklifini Meclis'esunan Ok, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren kredi kartı borcuödemelerinde yeniden yapılandırma yapılarak ödenme konusunda kolaylıksağlanması gerektiğine dikkat çekti. Bu gelişmeyle birlikte kredi kartı borcunuödeyememekten mağduriyet yaşayan vatandaşlara adeta bir umut ışığı doğdu. İYİParti Milletvekili İsmail Ok'un gerekçe yazısı yayımlayarak Meclis'in gündeminetaşıdığı kredi kartı borcu yapılandırma düzenlemesi şimdiden milyonlarcavatandaşın merak konusu haline geldi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.