SON DAKİKA
Hava Durumu

Kendi İşini Kuran Gençlere Müjde Geldi! 15 Bin 720 TL Devlet Desteği Verilecek!

Kendi işini kurmak isteyen gençlere en büyük destek devletten geldi. Gençlere istihdam alanı sağlamak isteyen devlet girişim yardımlarına devam ediyor. Hem ülkeye istihdam sağlayacak hem de gençlere iş kurma fırsatı veren devlet desteği tüm gençlerin ilgisini çekti.

Haber Giriş Tarihi: 22.10.2020 21:10
Haber Güncellenme Tarihi: 22.10.2020 21:10
https://gazetebanka.com/
Kendi İşini Kuran Gençlere Müjde Geldi! 15 Bin 720 TL Devlet Desteği Verilecek!

Devlet girişim yardımlarına devam ediyor. İş kuranlara destek sağlamak ve çeşitli avantajlar sunmak için devlet bünyesinde birçok kurum çalışma ve projeler hazırlıyor. Bununla beraber iş kurmak isteyen gençlere önemli bir girişim yardımı da devetten geldi. Devlet iş kurmak isteyen gençlere vergi ve prim kolaylığı sağlıyor.Kendi işini kurmak isteyen kişilere 15 bin 720 TL destek sağlayan devlet ilk kez iş kuracak gençlerin hayal kırıklığı yaşamasına engel oluyor. Ülkedeki istihdam alanını genişletmek ve ekonomik kalkınmayı sağlamak için de önemli bir adım olan girişim yardımları gençlerin de yüzünü güldürüyor.15 Bin 720 TL Destek Kimlere Verilecek?

Devletten yeni iş kuracak gençlere verilecek 15 bin 720 TL yardım için gereken şartlar ise araştırılmaya başlandı. Bütün gençlerde merak uyandıran vergi ve prim yardımlarının nasıl yapılacağı ve bu yardıma kimlerin başvurabileceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.Devletten vergi ve prim yardımı almak isteyen gençlerin 18 ile 29 yaş aralığında olması ve kendi işini kurmaya yönelik ilk kez harekete geçmesi başvuru için aranan özellikler. İlk kez kendi işini kurmak için girişim yapan gençlerin SGK ya da Bağ-Kur'lu olarak kayıt yaptırması devletten prim ve vergi yardımı alması için yeterli oluyor.Kendi İşini Kuran Gençler 3 Sene Vergi ÖdemeyecekDevletten 15 bin 720 TL destek alacak gençler bu desteği nakdi olarak değil, vergi ve prim avantajı olarak alıyor. Kendi işini kurmak için adım atan gençler 3 yıl vergi ödemeyecekler. Primler ise ilk yıl devlet tarafından karşılanacak. Bununla beraber prim yardımı almak isteyen iş kuran gençlerin kendi yerlerinde çalışması bekleniyor. Fiiliolarak çalışması gereken gençler bu şartı yerine getirdikleri takdirde prim yardımından faydalanabiliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.