SON DAKİKA
Hava Durumu

Kanal İstanbul Projesi İçin Süreç Hızlanıyor! Kanal İstanbul ÇED Raporu Süreci Ne Zaman Başlayacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kanal İstanbul Projesi sürecini hızlandırdı! Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan Kanal İstanbul açıklaması ardından bir haber de ÇED sürecinden geldi! Kanal İstanbul ÇED süreci başladı mı? Kanal İstanbul ÇED raporu süreci ne zaman tamamlanacak? Kanal İstanbul çalışmaları hangi aşamada? Kanal İstanbul son haber ve durumu ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2019 09:01
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kanal İstanbul Projesi İçin Süreç Hızlanıyor! Kanal İstanbul ÇED Raporu Süreci Ne Zaman Başlayacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe komisyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan Kanal İstanbul açıklamaları ardından düğmeye basıldı! Çılgın proje olarak adlandırılan Kanal İstanbul Projesi ÇED süreci hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı girişimlere başladı. 28 Kasım’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Kanal İstanbul ÇED raporu gündeme alınacak!28 KASIM 2019’DA KANAL İSTANBUL ÇED SÜRECİ START ALACAK!

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, 28 Kasım 2019 tarihinde Kanal İstanbul ÇED sürecine resmen start verecek! Genel Müdürlük, 28 Kasım’da düzenleyeceği İzin ve Denetim Komisyonu (İDK) toplantısı ile Kanal İstanbul için ÇED sürecini masaya yatıracak. KANAL İSTANBUL ÇED SÜRECİ ARALIK AYI ORTASINDA TAMAMLANACAK!

Gündeme düşen Kanal İstanbul son haber, ÇED sürecinin bitiş tarihini de kamuoyu ile paylaştı! Yapılacak olan İDK toplantısında ÇED raporunun 10 iş günü içerisinde incelenmesi ve karara bağlanması amaçlanıyor. Raporda önemli eksiklikler bulunmaması halinde ise Kanal İstanbul Projesi ÇED sürecinin 2019 Aralık ayı ortasına kadar tamamlanması hedefleniyor.KANAL İSTANBUL PROJESİ 45 KİLOMETRE UZUNLUĞA SAHİP OLACAK

ÇED süreci için start tarihinin verildiği çılgın projede, kanal uzunluğunu 45 kilometre olması hedefleniyor. Küçükçekmece Gölü’nden başlayacak olan projenin Terkos Gölü’nün doğusundan Karadeniz’e ulaşması hedefleniyor. Kanalın her iki yanı için iki butik kent kurulmasının kararlaştırıldığı Kanal İstanbul Projesinde çıkacak olan hafriyatlar yapay adacıklar yapılarak değerlendirilecek.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.