SON DAKİKA
Hava Durumu

Japon bilim insanları keşfetti! İşte koronavirüsün yeni keşfedilen karanlık yüzü! Artık elleri yıkarken daha dikkatli olmalısınız!

Japon bilim insanlarında Covid-19 ile ilgili bilinmeyen yeni bir yön keşfedildi! Japonya’da yapılan araştırmada koronavirüsün ciltte 9 saate kadar yaşayabildiği keşfedildi. Yapılan keşfe göre Kovid-19 virüsü, grip olarak bilinen influenza A virüsüne göre 4 kat daha fazla ciltte yaşayabiliyor. İşte yeni tip coronavirüs hayatta kalma süresi ile ilgili yeni keşfin ayrıntıları…

Haber Giriş Tarihi: 06.10.2020 12:25
Haber Güncellenme Tarihi: 06.10.2020 12:25
https://gazetebanka.com/
Japon bilim insanları keşfetti! İşte koronavirüsün yeni keşfedilen karanlık yüzü! Artık elleri yıkarken daha dikkatli olmalısınız!

Japonya’da yapılan yeni bir araştırma koronavirüsün yeni bir yönünü keşfetti! Japon bilim insanlarınca imza atılan yeni keşifte Covid-19 virüsü cillte 9 saate kadar hayatta kalabiliyor. Grip virüsü ile kıyaslandığında Kovid-19’un ciltte hayatta kalma süresi 4 kattan daha uzun süreye çıkıyor!ADLİ OTOPSİ ÖRNEKLERİ İNCELENDİ!Japonya’da yapılan araştırmada bilim insanları, araştırma için adli otopsi örneklerini kullandılar. 24 saat önce adli otopsi örneklerinden alınan insan derisi, farklı farklı koronavirüs ve influenza A (grip) virüsüne maruz bırakıldı.İnfluenza A virüsü deride 2 saat kalırken, Covid-19’da süre 9 saate çıktı! Klinik Bulaşıcı Hastalıklar dergisinde yayımlanan çalışma, grip virüsüne karşı koronavirüsün 4 kattan fazla deride kalabildiği tespit edilldi.ÜST SOLUNUM YOLLARINDA SÜRE 11 SAATE ÇIKIYOR!Üst solunum yolu örneklerinden alınan mukusla yapılan karşılaştırmada ise koronavirüsün kalıcılık süresi gribe göre 9 kat daha fazla! İnfluenza A yaklaşık 1,69 saat kalıcı olurken, Covid-19’un yapılan araştırmada 11 saat yaşadığı ortaya çıkarıldı.VİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN YENİ ÖNERİ!Bilim insanları yapılan araştırma ardından virüsten korunmak için önerilerde bulundu. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin virüsten korunmak için yaptığı öneride Covid-19’dan korunmak için önerilen el temizlik yöntemleri şöyle belirtildi:* Yüzde 60 ile yüzde 95 alkol oranına sahip el losyonlarının kullanılması.* Bol su ve sabun ile ellerin en az 20 saniye boyunca yıkanması.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.