SON DAKİKA
Hava Durumu

Jandarma Personel Alımı 2019 Ne Zaman? Başvurular Nasıl Yapılacak?

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2019 07:38
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Jandarma Personel Alımı 2019 Ne Zaman? Başvurular Nasıl Yapılacak?

"Jandarma personel alımı 2019 ne zaman?" sorusu internet üzerinde araştırma yapılan konular arasında öne çıkıyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ihtiyaç durumuna göre personel öğrenci alımı yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda duyurusu yapılan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımında başvurular 1 Temmuz 2019 günü başlamıştı. Başvuruların son tarihini ve ilana nasıl başvuruda bulunacağını merak eden vatandaşlar tüm detayları yazımızdan takip edebilirler.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımı detayları ilana başvuracak adaylar tarafından merak ediliyor. Jandarma personel alımı 2019 başvuru şartları nelerdir? Jandarma personel temin sayfasından nasıl başvuru yapılır? İşte Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi personel alımı ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Jandarma ve SahilGüvenlik Akademisi Subay Öğrenci Alımı Başvuru Şartları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi bünyesindengerçekleştirilen subay öğrenci alımı ilanında adayların başvuruda bulunurkenuyması gereken şartlar belirtilmiştir. Buna göre;

  • Ön başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisinternet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı PersonelTemin Sistemi üzerinden e-Devlet Kapısı sisteminde giriş yapılarakgerçekleştirilecektir. Adayların internet platformu dışında yaptıkları postayoluyla veya şahsen gerçekleştirdikleri başvurular dikkate alınmayacaktır.
  • Adayların bilgisine sunulan "BaşvuruKılavuzu"nun tamamının adaylar tarafından okunması gerekmektedir. Kılavuzokunduktan sonra adayların başvuruda bulunması şarttır.
  • Ön başvurular 1 Temmuz 2019 günü başlayacaktır.Son başvuru tarihi 26 Temmuz 2019 günü mesai bitiş saati olan 17.00'da sonaerecektir.
  • Adaylar e-Devlet Kapısı sistemi üzerindenJandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'ne girişyapmak için, e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veyainternet bankacılığı seçeneklerinden birini kullanabilecektir.

Ön başvuru sürecinde başvuruları onaylanan ve seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adayların listesi, yapılacak olan sınavlarla ilili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi üzerinden ilan edilecektir. Adaylara ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır.

Bunun yanında başvuru şartlarında da belirtildiği gibibaşvuru kılavuzu tam okunmadan internet platformu üzerinden başvuruyapılmamalıdır. Başvuru süresince yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlışbeyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan adaysorumludur.

Jandarma ve SahilGüvenlik Akademisi Subay Öğrenci Alımında Adaylarda Aranacak Nitelikler

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların şu şartları taşıyor olması gerekmektedir:

  • T.C vatandaşı ve erkek olmak
  • Lise veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafındandengi sayılan okullardan mezun olmuş ya da eğitimin başlayacağı 9 Eylül 2019 tarihinekadar mezun olacak durumda olmak
  • Yılın ocak ayının biri itibarıyla yirmi bir (21)yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak)
  • Güvenlik soruşturmasından ve arşivaraştırmasından olumlu sonuç almak
  • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukukibir engeli bulunmamak
  • www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internetadreslerinde yayımlanan “2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi ÖğrenciTemini Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.