SON DAKİKA
Hava Durumu

Flagyl Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Flagyl şurup eczane satış fiyatı ne kadar 2022 ücreti hakkında merak edilen bilgiler yazımızda. Bakteriyel enfeksiyonlara ilişkin semptomları tedavi etmek için kullanılan Flagyl şurup, çocuklarda da tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Flagyl şurup satış fiyatı, yan etkileri, kullanım şekli ve kullanım sırasında dikkat edilecekler hakkındaki tüm ayrıntılara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2022 00:51
Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2022 00:51
https://gazetebanka.com/
Flagyl Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Flagyl şurup eczane satış fiyatı, ilacın içeriğinde yer alan maddeler ve kullanımına yönelik merak edilen tüm detaylar yazımızda yer almaktadır. Flagyl şurup fiyatı ne kadar, hangi yan etkiler görülür ve Flagyl şurup kullanım önerilerine ilişkin tüm detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.FLAGYL ŞURUP NEDİR?

Flagyl, vajina, mide, karaciğer, deri, eklemler, beyin ve solunum yollarındaki bakteriyel enfeksiyonların semptomlarını tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Flagyl tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.Flagyl, orta derecede bir nitroimidazol, CYP3A4 İnhibitörüdür. Aşağıdaki yapısal formüle sahip olan sentetik nitroimidazol antimikrobiyal, 2-metil-5-nitro-1H-imidazol-1-etanolün oral bir formülasyona sahiptir.HaberFLAGYL ŞURUP NE İŞE YARAR, NE İÇİN KULLANILIR?

Flagyl 200 MG Süspansiyon, Metronidazol içeren bir antibiyotik ilaçtır. Mide, bağırsaklar, karaciğer, akciğerler, kalp, vajina ve deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca cerrahi profilakside diğer antibiyotiklerle kombinasyon halinde kullanılır. Bu ilaç bakterileri öldürerek ve enfeksiyonun yayılmasını önleyerek etki eder.FLAGYL ŞURUP NASIL KULLANILIR?

Flagyl şurup yemeklerden sonra alınmalıdır. Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde alınız. Hatırlama kolaylığı ve etkinliği için her gün aynı saatte alın. Reçete edilen dozdan fazlasını almayınız. Birkaç doz aldıktan sonra kendinizi daha iyi hissetseniz bile tedavi sürecini tamamlayın. Aniden kesilmesi, bu ilacı gelecekteki enfeksiyonlar için kullanıldığında etkisiz hale getirebilir. Antibiyotik kürünüzü tamamladıktan sonra hala kendinizi iyi hissetmiyorsanız, doktorunuzu bilgilendirin.Amip Adı Verilen Parazitlerin Yol Açtığı Enfeksiyonlar (Amebiasis)

Yetişkinler: Günde 1.50 g, 3 doz olarak kullanılır. (8 saatte bir 4 ölçek)Çocuklar: 30-40 mg/kg/gün, üç doza bölünerek kullanılır.Karaciğerde parazitin apse döneminde, metronidazol tedavisi apse drenajı ile birlikte yapılmalıdır. Tedavi ardı ardına 7 gün süreyle yapılmalıdır.Trikomonas Adı Verilen Parazitin Yol Açtığı Enfeksiyonlar (Trichomoniasis)

Kadınlarda (idrar yolu ve dış cinsel organ enfeksiyonu), 2 gramlık tek doz bir defada kullanılır. Eşinizde test sonuçları negatif olsa ya da eşinizin şikayeti olmasa bile eşinizin de bu tedaviye devam etmesi gerekir.Giardia Adı Verilen Parazitin Enfeksiyonu (Giardiasis)

Yetişkinler: Günde bir kez 750 mg (6 ölçek) ila 1 g (8 ölçek), ardı ardına 5 gün2-5 Yaş Arası Çocuklar: Günde bir kez 250 mg/gün (2 ölçek)5-10 Yaş Arası Çocuklar: Günde bir kez 375 mg/gün (3 ölçek)10 ila 15 Yaş Arası Çocuklar: Günde bir kez 500 mg/gün (4 ölçek) ardı ardına 5 günKadınlarda Etkeni Belli Olmayan Dış Cinsel Organ Enfeksiyonu (Non-Spesifik Vajinit)

500 mg (4 ölçek) günde 2 kez 7 gün süreyle kullanılması gereklidir. Eş de beraberinde tedavi edilmelidir.Oksijensiz Ortamda Yaşayabilen Mikroplarla (Anaerobik Organizmalarla) Oluşan Enfeksiyonların Tedavisi

Yetişkinler: Günde 2 veya 3’e bölünmüş dozlarda 1-1,5 g/gün (8-12 ölçek)Çocuklar: 8 haftalık – 12 yaş arası çocuklarda, tek doz olarak 20-30 mg/kg/gün ya da her 8 saatte bir 7,5 mg/kg’dır. Enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak günlük doz 40 mg/kg’a kadar çıkartılabilir. Tedavi süresi genelde 7 gündür.8 Haftalıktan Küçük Çocuklarda: 15 mg/kg günde tek doz ya da her 12 saatte bir kez 7,5 mg/kg’dır. Gestasyonel yaşı (annenin son adetinin ilk gününden doğuma kadar geçen süre) 40 haftadan küçük olan yeni doğanlarda doğdukları ilk hafta süresince metronidazol birikimi görülebilir. Bu nedenle tedavinin ilk birkaç gününde kandaki metronidazol miktarlarının ölçülmesi gerekebilir.Ameliyat Sonrası Ortaya Çıkabilecek Enfeksiyonların Önlenmesi (Cerrahi Kemoprofilaksi)

Yapılan çalışmalarda ameliyat sonrası ortaya çıkabilecek enfeksiyonların önlenmesi amacıyla kullanım için uygun tedavi şeması araştırılmamıştır. 8 saatte bir 500 mg, ameliyattan yaklaşık 48 saat önce uygulanmaya başlandığında yeterli etki sağlar.Son doz ameliyattan en geç 12 saat önce verilmelidir. Bu tedavide amaç, ameliyat sırasında mide-bağırsak sistemine bakteri taşınmasının engellenmesi olduğu için ameliyat sonrası dönemde ilacın verilmeye devam edilmesinin (en azından oral yoldan verilmesinin) yararı yoktur. Aynı protokolde çocuklara 20 ila 30 mg/kg/gün uygulanmalıdır.FLAGYL ŞURUP ALMAYI UNUTURSANIZ NE YAPMALISINIZ?

Eğer bir FLAGYL dozunu unutursanız bir sonraki dozu normal olarak almalısınız. Bu ürünün kullanımına ilişkin ilave sorularınız varsa doktorunuz ya da eczacınıza sorunuz.HaberÇOK FAZLA FLAGYL ALINDIĞINDA NE YAPILMALI?

FLAGYL’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacınız ile konuşunuz.FLAGYL ŞURUP YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Flagyl şurup, baş dönmesi, mide ağrısı, ishal, ağızda metalik tat vb. gibi bazı yaygın yan etkiler gösterebilir. Bu yan etkiler hafiftir ve kendi kendine geçebilir. Bu belirtilerden herhangi biri sizi uzun süre rahatsız ederse veya kötüleşirse doktorunuza danışın. Bulantı, kusma, mide rahatsızlığı gibi istenmeyen etkilere yol açabileceğinden alkol tüketmekten kaçının. Alerjiniz varsa bu ilacı almayın.HAMİLELİK VE EMZİRME DÖNEMİNDE FLAGYL KULLANILABİLİR Mİ?

FLAGYL hamileliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır. Hamileliğin ilk 3 ayından sonra ancak doktor tarafından kullanılması kesin gerekli görüldü ise kullanılmalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.Emzirme döneminde ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. FLAGYL anne sütüne geçtiğinden, emziriyorsanız kullanmayınız.FLAGYL DİĞER İLAÇLARLA BİRLİKTE KULLANIMI

Aşağıda listelenen ilaçlarla birlikte FLAGYL kullanmanız gerekiyorsa doktorunuzu bilgilendirmeniz tavsiye edilir:Disülfiram (alkolizm tedavisinde kullanılır)Varfarin (kan sulandırıcı olarak kullanılır)Lityum (ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanılır)Fenobarbital, fenitoin, karbamazepin (sara hastalığı tedavisinde kullanılır)5-florourasil (kanser tedavisinde kullanılır)Busulfan (kan kanseri tedavisinde kullanılır)Siklosporin (organ nakli sonrasında organ reddinin önlenmesi için kullanılır)Verükonyum (kas gevşetici olarak kullanılır)Kolestiramin (kan yağlarının düzeyinin azaltılması için kullanılır)Ergot alkaloidleri (migren türü baş ağrısı, ameliyat sonrası rahim içi kanamalarının azaltılması için kullanılır)Terfenadin ve astemizol (allerji tedavisinde kullanılır)Amiodaron (kalp ritmi bozukluğunun tedavisinde kullanılır)Alkol (tedavi sırasında ve tedavi sonlandırıldıktan sonra en az 2 gün süreyle alkollü içki ya da alkol içeren ilaç kullanılmamalıdır)FLAGYL NASIL SAKLANMALIDIR?

FLAGYL’i çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. 25ºC altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Kapağı sıkıca kapalı olarak ve doğrudan ışık görmeyecek biçimde saklayınız.FLAGYL ŞURUP NE KADAR? (FİYATI)

Flagyl 125 ml şurup satış fiyatı 13,27 TL’dir.Duphalac şurup ne kadar?Zinco şurup ne kadar?Gaviscon şurup ne kadar?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.