SON DAKİKA
Hava Durumu

E-ticaret devinden yardım açıklaması! Amazon deprem bölgelerine yardım gönderiyor!

On ilde etkili olan depremin ardından tüm dünya genelinden yardımlar yapılmaya devam ediyor. Birçok iş insanı ve büyük şirketler tarafından ülkemizde depremden etkilenen illere yardımlar gönderiliyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 16:12
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 16:12
https://gazetebanka.com/
E-ticaret devinden yardım açıklaması! Amazon deprem bölgelerine yardım gönderiyor!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinin merkez üssü olduğu depremden; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerimiz ciddi şekilde etkilendi. On ilde etkili olan depremin ardından, enkaz altından kurtarılan vatandaşlarımız ile evleri büyük hasar gören vatandaşlarımız soğuk hava ile mücadele ediyor. Enkaz altında kalan vatandaşlarımız ise, hala arama kurtarma çalışmalarının kendilerine ulaşmasını bekliyor. Zorlayıcı hava koşulları, deprem bölgesinde yer alan tüm vatandaşları etkiliyor.

AMAZON’DAN YARDIM HABERİ

Dünya e-ticaret devi olan Amazon, ülkemizde meydana gelen depremin ardından harekete geçtiğini duyurdu. Amazon şirketinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Kızılay ve diğer yardım kuruluşları ile acil ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmak için gerekli çalışmaların başlatıldığı ifade edildi. Amazon, büyük Kahramanmaraş depremi için yardım hazırlıkları içinde bulunduklarını bildirdi ve bağışlanan yardım malzemelerini şirketin İstanbul'daki lojistik merkezinden depremden etkilenen bölgelere göndermeye hazırlanıldığı duyurdu.

TEMEL İHTİYAÇ VE ACİL DURUM MALZEMELERİ GÖNDERİLECEK

Birçok özel şirket ve tanınmış isim, Kahramanmaraş depreminin ardından bölgedeki vatandaşların yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Yaşanan deprem, on ilde birden etkili oldu. Birçok yapı yıkıldı ve vatandaşlar enkaz altında kaldı. Birçok vatandaşımız ise, meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin etkisi ile hayatını kaybetti. Hava koşullarının da zorlayıcı olmasından dolayı vatandaşların en büyük ihtiyaçları ısınmalarına yardımcı olabilecek malzemelerden meydana geliyor. Amazon, deprem bölgelerine göndereceği malzemelerinde acil ve temel ihtiyaçlardan meydana geldiğini açıkladı. Amazon tarafından deprem bölgelerine gönderilecek olan malzemeler arasında; battaniye, çadır, ısıtıcı, mama, çocuk bezi, bebek maması, ilaç ve diğer acil durum ihtiyaç malzemeleri yer alıyor. Amazon tarafından yapılan açıklamada, Amazon’un ülkemizde yaklaşık 2 bin çalışanın olduğu ve depremden etkilenen bölgelerde herhangi bir tesisinin de bulunmadığı belirtildi. Amazon tarafından yapılacak yardımların en hızlı şekilde deprem bölgesine ulaşması bekleniyor.

KRİPTO PARA BAĞIŞI YAPILACAK

Depremzedelere bir yardım da kripto para piyasasından geldi. Binance, yaşanan depremden en çok etkilenen bölgelerde bulunan kullanıcılarına 100'er dolar değerinde BNB bağışlayacağını açıkladı. Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde bulunan ve yapılacak bağıştan yararlanabilecek kullanıcıların, adres ispatı yöntemi ile belirleneceği açıklandı. Yapılacak toplam bağış miktarının ise, 5 milyon doları bulmasının beklendiği duyuruldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.