SON DAKİKA
Hava Durumu

Devletin dağıttığı tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet başvurusu ve şartları...

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile beraber devletin öğrencilere bedava bilgisayar ve tablet dağıtacak olması yeniden gündeme geldi. Vatandaşlar bedava bilgisayar ve tablet dağıtımının ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2020 15:00
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2020 15:00
https://gazetebanka.com/
Devletin dağıttığı tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet başvurusu ve şartları...

2020 2021 eğitim öğretim yılında online eğitimin kısmi olarak devam etmesi ile öğrencilerin tablet ve bilgisayar ihtiyacı yeniden gündeme geldi. Online eğitim sürecinde öğrencilerin EBA TV üzerinden dersleri takip etmesine bağlı olarak bilgisayarı olmayan öğrenciler için ülke çapında birçok kampanya başlatıldı. Öğrencilerinonline eğitimden geri kalmaması için yapılan kampanyalar sonucu toplanan yardımlar ise Milli Eğitim Bakanlığına aktarıldı.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılacak bedava bilgisayar ve tabletlerden birçok vatandaş faydalanmak istiyor. Online eğtimin aktif olarak başlaması ile beraber vatandaşlar bedava tablet ve bilgisayarlar için nasıl başvuru yapılacağını, dağıtımın hangi kurumlar tarafından yapılacağını vb. birçok ayrıtıyı araştırmaya başladı.ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI KİM TARAFINDAN YAPILACAK?

Pandemi sürecinde online eğitimin başlaması ile bilgisayarı olmayan öğrenciler için birçok yardım kampanyası başlatıldı. Bilgisayarı olmayan öğrencilerin online eğitimden geri kalmaması için başlatılan kampanyalarda toplanan paralar ise Milli Eğitim Bakanlığına aktarılarak, bedava tablet ve bilgisayar dağıtımının bakanlık tarafından yapılacağı açıklandı.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili açıklama yaptı. Online eğitim sürecinde öğrencilerin ihtiyaçlarını dikkate aldıklarını belirten Ziya Selçuk, bilgisayar ve tablet dağıtımının İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile yapılacağını açıkladı.TABLET DAĞITIMINDA HANGİ ETMENLER GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULACAK?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bedava bilgisayar ve tablet dağıtımında öğrencilerin ihtiyaç durumlarına göre sıralama yapılacağını açıkladı. Ailelerin gelir durumları, aynı hane içinde okul çağına gelmiş kaç çocuk olduğu ve yüz yüze eğitim durumu gibi etmenlerin resmi kayıtlar üzerinden inceleneceğini söyleyen Bakan Selçuk dağıtımın bu etmenler göz önünde bulundurularak yapılacağını söyledi. İhtiyaç sahibi ailelere öncelik verileceğini söyleyen Bakan Selçuk, EBA ve canlı derslerde kullanılacak internet içinde Bakanlığın çalışmalar yaptığını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı öğrencilerin online ders için kullanacağı internetin Bakanlık tarafından karşılanacağını açıkladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.