SON DAKİKA
Hava Durumu

Danıştay Sözleşmeli Personel Alımında Son Başvuru Günü Ne Zaman?

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2019 09:17
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Danıştay Sözleşmeli Personel Alımında Son Başvuru Günü Ne Zaman?

Danıştay Başkanlığı personel alımı devam ediyor. Çeşitli birimlerde görev yapmak üzere istihdam edilecek olan 28 personel alımında son başvuru günü ne zaman? 25 Haziran 2019 Salı günü açılan başvuru sürecinde son başvurular ne zaman kabul edilecek? Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personel alımı şartları neler? Söz konusu ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını nereye yapacak?

Danıştay Başkanlığı 2018 KPSS (B) Grubu puanlarına göre kurumun çeşitli birimlerinde görev yapmak üzere 28 sözleşmeli personel istihdam edeceğini açıklamıştı. Resmi Gazete yayımlanarak resmen kamuoyuna duyurulan ve yürürlüğe giren personel alımı ilanına göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre adaylar uygulama ve sözlü sınava tabi tutulacak. Danıştay tarafından açıklanan ilanda istihdam edilecek personelin kadroları ve kontenjan bilgileri de şu şekilde duyuruldu:

  • Çeşitlibirimlerde görev yapmak üzere 19 hizmetli
  • 2 sağlıkteknisyen yardımcısı
  • 3 aşçı
  • 2 garson
  • 2 bulaşıkçı

Danıştay Başkanlığı’nınResmi Gazete’de yayımlanarak kamuoyuna duyurduğu ilanda başvurular geçtiğimiz 25Haziran 2019 Salı günü saat 09.00’da başlamıştı. Söz konusu personel alımıilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvuruların hangi gün sonaereceğini merak etmeye devam ediyor. 2019 Danıştay Başkanlığı 28 sözleşmelipersonel alımı son başvuru tarihi ve başvuru şartları yazımızın devamında yeralıyor.

Danıştay Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Bitecek?

Yayımlanan ilanda 25 Haziran 2019 Salı günü saat 09.00’da başlatılan başvuru süreci, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 17.00’de sonlandırılacak. Dolayısıyla yukarıda belirttiğimiz kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adayların, son gün mesai bitim saatine kadar başvurularını ilgili kuruma yapmaları gerekiyor. Başvuruların mesai saati içinde yapılması koşulu bulunuyor.

Danıştay Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Nereden Yapılacak?

2018 Kamu Personeli SeçmeSınavı (B) Grubu puan şartı aranan Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personelalımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların; kurumun resmi internetsitesi olan” www.danistay.gov.tr”adresinden temin edebilecekleri başvuru formunu, eksiksiz ve doğru bir şekildedoldurmaları gerekiyor.

Söz konusu başvuru formununçıktısını alarak eksiksiz olacak şekilde doldurduktan sonra adayların bubelgeyi imzalamaları ve belgeye ek olarak 1 adet vesikalık fotoğrafla başvuruişlemlerini yapmaları önem arz ediyor. Başvuruların doğrudan müracaat ileyapılacağından posta, kargo veya APS iletişim kanalları kullanılarak yapılanbaşvurular kesinlikle değerlendirilmeye alınmayacak.

Adayların imzalı başvuruformunu ve fotoğraflarını; “Danıştay Başkanlığı Üniversiteler MahallesiDumlupınar Bulvarı No: 149 Çankaya / Ankara” adresine elden iletmelerigerekiyor. Bununla birlikte başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan şartlarDanıştay Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bildirideaçık bir şekilde belirtiliyor.

Danıştay Başkanlığı, 28 sözleşmeli personel alımı ilanına son başvuru tarihi 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü olarak belirlendi. Başvuruda bulunacak adayların mesai bitiş saati olan 17.00’a kadar gerekli evrakları hazırlayarak kuruma müracaat etmeleri gerekiyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.