SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusal yas ilan etti! Ulusal yas pazar gününe kadar devam edecek!

Dün sabah saatlerinde meydana gelen deprem nedeni ile dördüncü seviye alarm durumuna geçildi. Dördüncü seviye alarm durumu, uluslararası yardım çağrısı olarak bilinmekte. Yaşanan depremin büyüklüğünden dolayı on ilde büyük yıkımlar meydana geldi.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2023 18:54
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2023 18:54
https://gazetebanka.com/
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusal yas ilan etti! Ulusal yas pazar gününe kadar devam edecek!

6 Şubat sabah 04:17’de meydana gelen depremin merkez üssü Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesi olarak belirlendi. Kahramanmaraş merkezli deprem, Kahramanmaraş dahil on ilde daha etkili oldu. Binlerce can kaybının yaşandığı depremde, birçok vatandaşımız ise, yaralı olarak enkaz altından kurtarıldı. Arama kurtarma çalışmaları, depremin etkili olduğu on ilde hala devam ediyor. Enkaz altından kurtarılan yaralı sayısı her geçen dakika artarken, can kayıplarının sayısı da maalesef yükselmeye devam ediyor.

TÜRKİYE’DE MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

Dün sabah saatlerinde meydana gelen büyük deprem nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yedi gün milli yas ilan edildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ilan edilen milli yası şu yazısı ile duyurdu; ‘’6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle yedi gün süreyle milli yas ilan edilmiştir. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilecektir.’’

BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan yazı ile Türkiye’de yedi gün süre ile milli yas ilan edildiği duyuruldu. Tüm ülkede ve dış temsilciliklerimizde bayraklar, milli yas ilanı nedeni ile yarıya indirildi. 6 Şubat tarihinde ilan edilen milli yas, 12 Şubat Pazar günü gün batımına kadar devam edecek.

ERSİN TATAR’DAN DESTEK

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’da yaptığı açıklamalar ile 13 Şubat’a kadar ulusal yas ilan edildiğini duyurdu. Ersin Tatar tarafından yapılan açıklamaların ardından KKTC’de yer alan resmi kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerlerinde de bayraklar yarıya indirildi. Aynı zamanda KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinden dolayı KKTC Meclisi'nde bu hafta yapılacak oturumların, mecliste temsil edilen ve grubu bulunan tüm partilerin mutabakatı ile ertelendiğini de açıkladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.