SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama - E devlet, Tarım ve Orman Bakanlığı küpe sorgulama sistemi

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan, kurbanlık, inek küpe sorgulama sistemi uygulamaya girdi. Dilediğiniz büyükbaş ve küçükbaş hayvana ait küpe no sorgulaması ile tüm bilgilere erişebiliyorsunuz. E devlet ile Tarım ve Orman Bakanlığı sistemlerinden küpe sorgulama nasıl yapılır? Küpe sorgulama ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 07.10.2021 21:15
Haber Güncellenme Tarihi: 10.10.2021 16:32
https://gazetebanka.com/
Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama - E devlet, Tarım ve Orman Bakanlığı küpe sorgulama sistemi

Tarım ve Orman Bakanlığı küpe sorgulama sistemi ile internet üzerinden kısa bir sürede dilediğiniz büyükbaş ya da küçükbaş hayvana ait tüm bilgileri sorgulayabilirsiniz. Yazımızın devamında küpe sorgulama sistemiyle alakalı tüm detayları anlattık.Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulamaKÜPE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan küpe sorgulama işlemi 2 şekilde yapılabilir: • E-devlet uygulaması,
 • Tarım ve Orman Bakanlığı sorgulama sayfası.


 • E-DEVLET KÜPE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  E-devlet üzerinden büyükbaş ve küçükbaş hayvan küpe sorgulaması yapılabilir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan küpe sorgulaması için iki farklı bölüm bulunmaktadır. Aşağıda yazımızın devamında 2 farklı arama türünü de inceleyebilirsiniz.  E-Devlet Büyükbaş Küpe Sorgulama Adımları

  E-devlet üzerinden büyükbaş hayvan küpe sorgulama adımları şöyledir:  ADIM-1: Öncelikle turkiye.gov.tr adresine gidiniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-2: E-devlet giriş bilgilerinizle sisteme giriş yapınız.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-3: Karşınıza çıkan ana sayfadaki arama bölümüne ‘’küpe sorgulama’’ yazınız ve ‘’Küpe ile büyükbaş hayvan sorgulama’’ seçeneğine tıklayınız.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-4: Sorgulama ekranına ‘’TR’’ ibaresiyle başlayan ve en fazla 14 haneden oluşan küpe numarasını giriniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-5: Son olarak ‘’Sorgula’’ düğmesine tıklayınız.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  RESMİ LİNK: Büyükbaş hayvan küpe sorgulama ekranı için buraya tıklayınız.  E-Devlet Küçükbaş Küpe Sorgulama Adımları

  E-devlet üzerinden küçükbaş hayvan küpe sorgulama adımları şu şekildedir:  ADIM-1: E-devlet resmi adresi turkiye.gov.tr adresine giriniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-2: Giriş bilgilerinizle sisteme giriniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-3: Sitemin ana sayfasında yer alan arama bölümüne ‘’küçükbaş küpe’’ yazınız ve ‘’Küpe ile küçükbaş hayvan sorgulama’’ seçeneğine tıklayınız.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-4: Karşınıza sorgulama ekranı gelecektir, bu ekrana en fazla 13 haneli küpe bilgilerini giriniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-5: Son olarak ‘’Sorgula’’ butonuna tıklayınız.   Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  RESMİ LİNK: Küçükbaş hayvan küpe sorgulama ekranı için buraya tıklayınız.   TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KÜPE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  Tarım ve Orman Bakanlığı resmi sitesi üzerinden küpe sorgulama yapmak için şu adımları takip ediniz:  ADIM-1: Öncelikle hayvanbilgi.tarim.gov.tr adresine gidiniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-2: Karşınıza çıkan ekrandan ‘’Büyükbaş’’ ya da ‘’Küçükbaş’’ seçeneklerinden birini seçiniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-3: Küpe numarasını giriniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-4: Alt kısımda yer alan doğrulama kodunu eksiksiz/hatasız giriniz.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  ADIM-5: Son olarak ‘’Sorgula’’ butonuna tıklayınız.  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  RESMİ LİNK: Tarım ve Orman Bakanlığı resmi sayfası küpe sorgulama sistemi için buraya tıklayınız.  KÜPE SORGULAMA MOBİL UYGULAMASI NEDİR?

  Küpe sorgulaması için hem Android hem de IOS cihazlar için uygulama bulunmaktadır. Bu mobil uygulamalar üzerinden büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için küpe sorgulaması yapabilirsiniz.  Aşağıdaki karekodlardan Android ya da IOS cihazlar için resmi uygulama sayfalarına gidebilirsiniz:  Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kurbanlık küpe sorgulama  Karekod ile indiremiyorsanız uygulamaların resmi sayfaları için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız: • Android cihazlar için uygulamayı indirmek için buraya tıklayınız.
 • IOS cihaza küpe sorgulama uygulaması için buraya tıklayınız.
   


 • Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.