SON DAKİKA
Hava Durumu

Baş ağrısı için dua - Migren ve baş ağrısı için okunacak dua

Baş ağrısı için dua arayanlara hazırladığımız baş ağrısı için okunacak dualar yazımızı inceleyebilirsiniz. Baş ağrısı için alimler tarafından önerilen dualar nelerdir? Detaylar yazımızda...

Haber Giriş Tarihi: 11.04.2021 14:27
Haber Güncellenme Tarihi: 11.04.2021 14:50
https://gazetebanka.com/
Baş ağrısı için dua - Migren ve baş ağrısı için okunacak dua

Baş ağrısı için dua var mı? Baş ağrısı geçmesi için hangi dualar okunabilir? Baş ağrısına okunacak dua ile ilgili yazımızda detayları hazırladık. Baş ağrısı için okunacak dua için alimlerin birçok önerisi bulunmaktadır. Bu dualar ile sizler de şifa bulabilirsiniz. Google üzerinden ayet ve fazla sayıda bilgi arıyorsanız bu içeriğimizden şifa olan duaları inceleyebilirsiniz. Devam eden ağrılar için okunacak dualar ve önce yapılması gerekenler ayet ile belirtilmişse detaylar yazımızda yer alıyor. Dualarınızın kabul görmesi dileğiyle yazımızda paylaşıyoruz. Okunması gereken dualar ile sizler de manevi çözüm bulabilirsiniz.

Okunması tavsiye edilen, önerilen dualar bir nevi manevi rahatlık verecektir. Bir arayış içerisindeyseniz tıbbi olan önerileri de mutlaka uygulayınız. Doktorunuz tarafından öneri olan baş ağrısının çözümü şeklinde sunulan önerileri de atlamayınız. BAŞ AĞRISI İÇİN DUA VAR MI?


Baş ağrısı, günlük hayatı olumsuz bir şekilde etkileyen detayların başında yer alıyor. Baş ağrısının sık sık olması da da bu olumsuzluğu daha fazla yaşanmasına neden oluyor. Ağrının şiddetine göre ise bu durum daha da çekilmez bir hale gelebiliyor. Baş ağrısını gidermek için birçok farklı yöntem söz konusu. Ancak baş ağrısını manevi yönlere sarılıp gidermek istiyorsanız baş ağrısı için dua okumak en etkili çözümler arasında yer alıyor.BAŞ AĞRISI İÇİN OKUNACAK DUA


”Bismillahirrahmanirrahim,Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari.Sadak allah ül azim.”Bu duayı başı ağrıyan kişinin günde 5 defa okuması durumunda ağrılarının hafifleyip tamamen gideceğine inanılmaktadır. Birçok din aliminin kitabında da baş ağrısı için en tesirli dua bu dua verilir. Baş Ağrısı İçin Dua Türkçe Anlamı Nedir?

Büyük Allah’ın adıyla, fışkıran damarın kötülüğünden ve ateşli hararetinin şerrinden yüce Allah’a sığınırız.

MİGREN KAYNAKLI BAŞ AĞRISI İÇİN DUA VAR MI?


Migren ağrısı için de dualar vardır. Bu dualar ile migren ağrınıza da manevi çözüm bulabilirsiniz. Baş ağrısı için okunacak dua arayanlara migren kaynaklı dualar içerisinde önerilen bir dua vardır. Yukarıdaki duanın yanı sıra bu duayı da okuyabilirsiniz. Baş ağrısının en şiddetli yaşandığı durum çoğu insan için migrendir. Migren ağrılarının hafifletip kurtulmak için ise aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz. “Bismillahirrahmanirrahim,Rabbenâ etmim lenâ nûranâ vagfir lenâ, inneke alâ kulli şey’in kadîr.Sadak allah ül azim.”Bu duayı ise 5 defa üst üste okuyup biraz dinlendikten sonra tüm migren ağrılarının geçtiğine inanılır.MİGREN İÇİN DUA


Baş ağrısı için okunan bir diğer dua ise Sababe Niyazı’nın okuduğu baş ağrısı duasıdır. Bu da migren duası şeklinde geçer ve oldukça faziletlidir. Bu duayı ise baş ağrısının olduğu zamanda en az 3 defa üst üste okumak gerekir. Sahabe Niyazı’ın baş ağrısı ve migren için okuduğu dua,“Bismillahirrahmanirrahim,Allahümme eşfi enteşşafi allehümme a’fintelmuaf.Sadak allah ül azim.”Dualar baş için ağrılarda şifa niyeti okunmaktadır. Dualar baş ağrıları için manevi çözüm sunmaktadır. Baş ağrısı dualar ile ilgili bilgi arayanlar için bu dualar alimler tarafından önerilmektedir.

BAŞ AĞRISI İÇİN HAŞR SURESİ


Ağrılar için okunacak dualar arasında Haşr suresi de önerilmektedir. Ağrı için okunacak dualar arasında yer alan sureyi manevi bir şifa sunabilir.Sevgili Peygamberimiz (SAV)’in, Hazret-i Ali (r.a)’a şöyle buyurduğu bilinmektedir:“Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku.” Efendimiz (SAV)’in, Haşr suresinin bu kısmını okuduğu zaman, mübarek elini, mübarek başına koyduğu ve “Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır” buyurduğu bildirilmiştir. (Haşr Suresi 21-24.Ayet)SURENİN 21-24/ LEV ENZELNA BÖLÜMÜ

Bismillahir Rahmânir Rahim.Lev enzelnâ hâzel kur’âne alâ cebelil-leraeytehû khâşian(m)-mütesaddian(m)-min haşyetillâh. Ve tilkel emsâlü nadribuhâ linnâsi leallehum yetefekkerûn.Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. âlimül ğaybi veş-şehâdeti hüver-Rahmân-ür-Rahîm.Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. El Melik’ül Guddûs-üs-Selâmü’l Mü’minül Müheyminül Azîzül Cebbârül Mütekebbir.Sübhânallâhi ammâ yüşrikûn.Hüvallâhül khâligul bâriül musavviru lehul esmâül hüsnâ. Yüsebbihû lehû mâ fis-semâvâti vel’ard. Ve hüvel Azîzul Hakîm.PEYGAMBER EFENDİMİZ BAŞ AĞRISI İÇİN HANGİ DUAYI OKURDU?


Peygamber efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) baş ağrısı, ateş ve bunlardan başka ağrılara karşı şu duayı tavsiye ederdi:''Bismillahil kebir. Neûzü billahil azîmi min şerri ırkın na’âr. Ve min şerri harrin nâr.''Duanın Türkçe Anlamı: “Büyük Allah’ın adıyla, zonklayan her damarın şerrinden ve Cehennem ateşinin hararetinden, şerrinden yüce Allah’a sığınırız.”(1)

GEÇMEYEN BAŞ AĞRISI İÇİN DUA VAR MI?


Başı ağrıyan her türlü maddi çarelere (doktora, hastaneye vs.) başvurmasına rağmen ağrı geçmiyorsa, aşağıdaki Duayı (Meryem Suresinin 1-4 ayetleri ve duayı) okumalı, yazıp üzerinde taşımalı aynı zamanda suya okunup içmelidir. Devam eden baş ağrıları için bu duayı okuyarak fayda bulabilirsiniz. Devam eden ağrılar için önerilen dua şöyledir: “Bismillahir Rahmânir Rahim. ‘Kâf-Hâ-Yâ-âyn-Sâd. Zikru rahmeti Rabbike abdehü zekeriyyâ. İz nâdâ Rabbehü nidâen hafiyya. Kâle Rabbi innî vehenel azmu minnî veştealer ra’sü şey’en velem ekün bi düâike Rabbi şakıyya.’ (2) Üskün bi iznillahi Teâlâ yâ berrun. Üskün bi iznillahi Teâlâ yâ berrun."Yukarıdaki dualar baş ağrısı için faydalı olabilir. Şunları da asla unutmamak gerekir öncelikle doktorunuza giderek tıbbi olarak tavsiye edilen çözümlere de mutlaka başvurunuz. Tıbbi olarak tavsiye edilen çözümlerin dışında zaman zaman bu duaların okunması ile baş ağrısını geçirmek için manevi çözüm bulunabilir. Baş ağrıları için okunacak dualar sizlere manevi şifa sunabilir. Baş ağrıları için sunulan duaları inceleyerek şifa bulmanız dileğiyle...NOT: Baş ağrısı için okunacak dualar için Diyanet'in resmi sitesini de mutlaka inceleyiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitesinde oturum açın ve baş ağrısı için okunacak dua önerilerine bakınız. Baş ağrısı için okunacak dua önerilerimiz kesinlikle uzman tavsiyesi değildir. Ayrıca hastalara çok tesirli dualar yazımıza da bakabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.