SON DAKİKA
Hava Durumu

Ay Taşının Faydaları Nelerdir? Nelerden Çıkarılır? Ay Taşı Özellikleri ve Kullanımı

Ay taşının faydaları, kullanımı ve özellikleri hakkında detayları yazımızda hazırladık. Ay taşı nedir, nasıl kullanılır, neye iyi gelir? Ay taşı nerelerden çıkarılır ve gerçek olduğu nasıl anlaşılır gibi sorularınızın cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2020 22:35
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2020 19:45
https://gazetebanka.com/
Ay Taşının Faydaları Nelerdir? Nelerden Çıkarılır? Ay Taşı Özellikleri ve Kullanımı

Ay taşı yararları değerlendirildiğinde; fiziksel ve psikolojik olarak dengeyi sağlamaya yönelik faydaları bulunmaktadır. Ay taşı hem takı hem de dekorasyon ürünü olarak kullanılabilmektedir ve dengenin yanı sıra estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Taşın diğer isimleri; Moon Stone ve toprak ana taşıdır. Yarı şeffaf beyaz rengine daha fazla rastlansa da mavi ve turuncu renkleri de bulunan bir taştır. Romalılarda kullanımı yaygın olan değerli bir taştır.Ay Taşının Faydaları Nelerdir?


Ay taşının yararlarına bakıldığında; fayda açısından en güçlü kabul edilen taşlardan biridir. İnsan sağlığına hem doğrudan hem de dolaylı olarak birçok fayda sağlayan ay taşının fiziksel ve psikolojik açıdan birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Ay taşının bilinen faydaları ise aşağıdaki gibidir:•    Olumsuz enerjiden arınmayı, duygularını kabul etmeyi sağladığı için duygusal gerilimi de azaltmaktadır.•    Üreme sağlığını koruyan taşın östrojen hormonunu dengeleme özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple hamile kalmak isteyen kadınlara olumlu etkisi olan bir taştır.•    Doğum yapacak olan kadınların doğum sürecinin daha kolay olmasını sağlamaktadır.•    Kadınlarda menopoz döneminin ortaya çıkarttığı problemler üzerinde olumlu etkileri vardır.•    Çok stresli ve sinirli olunan dönemlerde, daha sakin ve dingin kalınmasını sağlamaktadır.•    Şefkat ve sempati duygularını daha baskın hale getirmektedir.•    Gündelik yaşamdaki olaylara karşı daha pozitif kalabilmeyi sağlamaktadır.•    Sezgilerin kuvvetlenmesini sağlaması ile beraber iletişim becerisini de kuvvetlendirmektedir.•    Obezite ile verilen savaşta yardımcı etkisi bulunmaktadır.•    Lenf sistemine yararı olduğu düşünülmektedir.•    Uykusuz kalan veya uyurgezerlik problemi yaşayan kişiler için faydalıdır.•    Beyin fonksiyonlarının daha etkin çalışabilmesi açısından yararlıdır.•    Vücuttan toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.•    Görülen rüyaların uyanıldığında da hatırlanabilmesini sağlamaktadır.•    Böbrek hastalıkları olanlara tavsiye edilen bir taştır.•    İkili ilişkilerde çiftlerin arasındaki uyumu arttırıcı etkisi olduğu düşünülmektedir.•    Duygusal dengenin sağlanmasına yardımcı olduğu için insanların egolarından arınmalarını sağlamaktadır.Ay Taşının Nitelikleri Nelerdir?


Ay taşının özelliklerine bakıldığında; günlük ritmi ve duyguları dengelediği için hassas bir yapısı bulunmaktadır. Bu sebeple de kullanırken ve özellikle temizlerken oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Kimyasal ürünler, su ve sabun gibi maddeler ile temizlenmemelidir. Ay taşı, güneşe tutulduğunda temizlenmiş olmaktadır. Ayrıca güneşe tutulduğunda, oldukça hoş bir mavi renk almaktadır. Yansıttığı mavi rengin tonu, ay taşına özeldir. Sertlik oranı 6-6.5 aralığındadır. Dolayısı ile eğer takı olarak kullanılacak ise; oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Etkisinin daha yoğun görülebilmesi için tene değmesi tercih edilmektedir. Ancak cepte taşınırsa da etkisi görülebilmektedir.Ay Taşının Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?


Ay taşının orijinal olduğunu tespit etmek için ışığa tutulmalıdır. Işığa tutulduğunda mor bir ışık ortaya çıkmaktadır. Ayrıca ay taşının doğal yapısından kaynaklı olarak içi ve dışı uyumlu bir renge sahiptir. Ay taşı kırıldığında iç yapısı ile dış yapısının aynı olup olmadığı değerlendirildiğinde, taşın gerçek olup olmadığı öğrenilebilmektedir. Üçüncü bir yöntem olarak da ay taşı ateşe tutulabilmektedir. Gerçek olmayan ay taşları yeşile boyanmaktadır. Ateşe tutulduğunda da boya çıkmaktadır. Eğer boya çıkmıyor ise; taş gerçek ay taşıdır.Ay Taşının Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir?


Ay taşı bulunan yerler; Brezilya, Madagaskar, ABD, Almanya, Hindistan, Meksika ve Tanzanya gibi ülkelerdir. Bu ülkelere ek olara birçok farklı ülkeden de ay taşı çıkartılmaktadır. Ay taşı faydaları ve özellikleri dolayısı ile en değerli taşlar arasında yer almaktadır ve çıkartıldıktan sonra özel işlemler uygulanmaktadır. En yaygın kullanım şekli mücevherattır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.