SON DAKİKA
Hava Durumu

ASELSAN 2020 Yılı Sonuna Kadar 1300 İstihdam Hedefliyor

Türkiye’nin savunma sanayisi ve yüksek teknolojideki öncü şirketlerinden biri olan ASELSAN, 2020 yılı sonuna kadar 1300 istihdam hedefi olduklarını açıkladı. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ASELAN, 8 bin 106 kişilik çalışan kadrosu ile yolculuğuna devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2020 08:22
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
ASELSAN 2020 Yılı Sonuna Kadar 1300 İstihdam Hedefliyor

Türkiye’nin ileri gelen savunma sanayisi ve yüksek teknolojideki öncü şirketlerinden biri olan ASELSAN, 8 bin 106 kişilik çalışan kadrosuna sahip. Bu yıla ilişkin durum değerlendirmesi ve açıklamalarda bulunan ASELSAN, 2020 yılı sonuna kadar 1300 kişilik istihdam sağlamayı hedefliyor.HANGİ ALANLARDA ÜRETİM YAPILIYOR?


2020 yılı sonuna kadar 1300 kişilik istihdam sağlayacağını açıklayan ASELSAN’ın üretim yaptığı alanlar aşağıdaki gibidir:  • Haberleşme, bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojileri.


GÜÇLÜ İNSAN KAYNAĞINA HER GEÇEN GÜN FARKLI BİR YATIRIM


2020 yılının Ocak ayından beri 307 teknisyen, 201 mühendis ve 33 uzman istihdam eden ASELSAN, güçlü insan kaynağına her geçen gün farklı bir yatırım ekliyor. ASELSAN’ın bünyesine katmış olduğu bu istihdamlarda mühendis kadrsunun yüzde 59’u tasarım ve Ar-Ge, yüzde 12’si ise programlama alanlarında çalışıyor. Kalan kadronun yüzde 29’u lojistik, üretim, yönetim, kalite, destek ve iş geliştirme alanlarında çalışıyor.KESİNTİSİZ UYGULAMA KIYMETLİ ASELSAN ÇALIŞANLARI SAYESİNDE DEVAM EDİYOR


Konuya yönelik açıklama yapan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “2020 gibi çok zorlu ve belirsiz bir yılda bile devletimizin gösterdiği kararlılık ve verdiği güveni referans alarak büyümeye devam ediyoruz. Sürdürülebilir iş planlarımızı kesintisiz bir şekilde uygulamaya devam edebiliyorsak bunu yüreğini ortaya koyarak çalışan kıymetli ASELSAN’lılara atfederim” ifadelerini kullandı.“EN BÜYÜK SAVUNUCULARDAN BİRİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”


Konua ilişkin açıklama ve değerlendirmelerine devam eden ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün şu ifadeler ile açıklamalarını bitirdi:“Ailemize katılan her yeni çalışma arkadaşımızla birlikte, en ileri teknolojiyi en güçlü takım olarak geliştirerek ülkemiz için, milletimiz için, milli menfaatlerimizin en büyük savunucularından biri olmaya devam edeceğiz.”Konuşmalarında hem istihdamın hem de insan kaynakları ile kurum ve kültürlerine verdikleri önemi vurgulayan Haluk Görgün, hedefledikleri 1300 kişilik istihdam ile birlikte daha da büyüyeceklerine dikkat çekti.2019’DA 1200 İSTİHDAM SAĞLANDI


Geçtiğimiz 2019 yılında 1200 kişilik istihdam sağlayan ASELSAN’ın bu yıl için belirlediği hedef 1300 kişilik istihdam. Kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 2020 yılının sonuna kadar 1300 kişilik istihdam sağlamak isteyen ASELSAN, bu yolda çalışmak istediği istihdamlara yönelik çağrıda bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.