SON DAKİKA
Hava Durumu

Akbank Çok Sayıda İl İçin Banka Personel Alım İlanı Yayımladı!

Akbank birçok il için personel alımı ilanlarını yayınladı. Vatandaşa istihdam sağlayacak olan Akbank kariyer siteleri üzerinden personel alımı ilanları vermeye başladı. Birçok ilde farklı pozisyonlarda işe alım yapacak olan banka yüzleri güldürdü.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2020 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2020 15:30
https://gazetebanka.com/
Akbank Çok Sayıda İl İçin Banka Personel Alım İlanı Yayımladı!

Türkiye'nin en çok tercih edilen bankalarından Akbank personel alımı yapacağını duyurdu. Birçok kariyer sitesi üzerinden personel alımı için ilan veren banka, bankacılık alanında çalışmaya uygun işsizlerin yüzünü güldürdü.Akbank'ın personel alımı için ilan vermesi üzerine vatandaşlar kendilerine uygun pozisyon aramaya başladılar. Birçok ilde personel alımı yapacak olan bankanın çeşitli pozisyonlarda eleman açığı var. Vatandaşlar eleman alımının yapılacağı pozisyonları, hangi bölümden mezun arandığını ve işe alım için aranan özellikleri araştırmaya devam ediyor.AKBANK HANGİ POZİSYONLAR İÇİN PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Akbank'ın birçok ilde personel alımı yapacağı bugünlerde hangi pozisyonlarda eleman alımı yapılacağı merak ediliyor. Banka iş analitiği yönetimi, ödeme sistemleri yazılımı, deneyim tasarımı, pazarlama iletişim yönetimi, görsel tasarım, teknoloji işe alım yönetimi gibi birçok pozisyonda eleman arıyor. Farklı niteliklere sahip birçok pozisyonda boşluğu olan banka başvuruları değerlendirmeye başladı.Akbank çeşitli pozisyonlarda yapacağı alımların birçoğunu İstanbul şubeleri için arıyor. İstanbul'un dışında Kocaeli'nde de personel alımı yapılacak. Yaşadığı ilde alım yapılacak olan ve açık pozisyonlara uygun vatandaşlar başvuru yapmaya başladı.AKBANK İŞE ALIMDA KİMLERİ TERCİH EDİYOR?Akbank işe alım için açık pozisyonları ve hangi illerde personel alımı yapılacağını öğrenen vatandaşlar başvuru yapmak için gerekli nitelikleri araştırıyor. Başvuru şartlarına uygun olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler banka çalışanlarının genel profilleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Pozisyonlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar hangi bölümlerin sektörde yoğunluklu olarak çalıştığını da araştırıyor.Genellikle İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi mezunlarının çalıştığı bankacılık sektöründe en çok İşletme Bölümü'nde  mezun olan adaylar tercih ediliyor. İktisat, Kamu Yönetimi ile Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinden de mezunların yoğunluklu olduğu sektörde kişisel deneyimlerden çok eğitim önem taşıyor. Özellikle İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi mezunlarının iş bulma konusunda sıkıntı yaşaması açısından Akbank'ın personel alımı vatandaşın yüzünü güldürdü.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.