SON DAKİKA
Hava Durumu

Aileler Yarışıyor Başvuru Formu

Aileler Yarışıyor başvuru formu nasıl doldurulur? Aileler Yarışıyor başvurusu yapmak istiyorsanız adım adım tüm işlemleri inceleyebilirsiniz. Aileler Yarışıyor başvuru formu ve nasıl doldurulacağına dair tüm detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2023 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2023 16:29
https://gazetebanka.com/
Aileler Yarışıyor Başvuru Formu

Aileler Yarışıyor başvuru formu doldurarak yarışmaya katılabilirsiniz. Aileler Yarışıyor yıllardır devam eden ve severek takip edilen bir yarışmadır. Yarışmada aileler beraber yarışır. Aynı zamanda arkadaş grubu olarak da başvuru yapılması mümkündür.

Aileler Yarışıyor programına katılanların 18 yaşından büyük olması gerekir. 18 yaşından küçük olduğunuz takdirde yarışmaya katılmanız mümkün değildir. Başvuru formu yarışmaya katılan herkes tarafından doldurulmalı ve online olarak TV 360’a gönderilmelidir.

Aileler Yarışıyor programına başvurmak isteyenlere çeşitli sorular sorulur. Bu sorular şu şekilde sıralanabilir:

 • Programa katılma amacınız        
 • Aile içi iletişim durumunuz        
 • Yarışamaya beraber katılacağınız kişiler arasındaki iletişime dair bilgiler        
 • Grup olarak gerçekleştirdiğiniz aktiviteler
 • Katılımcı grupla beraber yaşadığınız ilginç bir anı    
 • Grupça gerçekleştirmek istediğiniz bir hayal
 • Ödülü almanız halinde yapmak istediğiniz şey
 • Daha önce Aileler Yarışıyor programına katılıp katılmadığınız
 • Son iki yıl içinde katıldığınız TV programları

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra aydınlatma ve açık rıza metninin de onaylanması gerekir. Başvurunuzu yaparak elemeleri geçtiğiniz takdirde eğlenceli bir yarışmada sevdiklerinizle birlikte yarışabilirsiniz. Aynı zamanda yarışma ödülünü kazanarak gelir de elde edebilirsiniz.

Aileler Yarışıyor Nasıl Bir Programdır?

Aileler Yarışıyor son derece eğlenceli bir yarışmadır. Yarışmaya sevdiklerinizle ya da ailenizle katıldığınız için oldukça keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Aileler Yarışıyor programında yüz kişiye sorulan sorulardan ve alınan cevaplardan yola çıkarak hazırlanan sorular sorulur. Bu soruları aile üyeleri sırayla cevaplar. Sunucu, her aileden birer kişiyi yanına çağırır. Bu kişiler sunucu soruyu okuduktan sonra butona basarak yanıt verir. Butona ilk basan ilk cevap hakkını kazanır. Finale kalan aileden iki kişi soruları cevaplar. Doğru cevapları verdikleri takdirde para ödülünü kazanırlar.

Yarışmada sorulan sorular oldukça basittir. Herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Yarışma sırasında hızlı olmak ve doğru cevap vermeye dikkat etmek daha önemlidir. Bu sayede yarışmayı kazanabilirsiniz. Özellikle birbiriyle çok iyi anlaşan bir aileye ya da arkadaş grubuna sahipseniz bu yarışmada yer alabilirsiniz. Yarışmanın ön eleme aşamasında da bu detaylara dikkat edilir. Ekranda enerjinizi seyirciye yansıtmanız önemlidir.

Aileler Yarışıyor Sunucusu Kimdir?

Aileler Yarışıyor programının sunucusu Asuman Krause’dir. Eski Türkiye güzeli, oyuncu ve manken olan Krause; birçok programda sunuculuk da yapmıştır. Aynı zamanda albüm çıkaran ve şarkıcılık da yapan Krause, son derece eğlenceli bir kişiliğe sahiptir.

Asuman Krause, 1976 yılında doğmuştur. Soyadı dolayısıyla kendisinin nereli olduğu çok merak edilir. Krause, Alman bir babanın, Türk bir annenin evladıdır. Almanya Berlin doğumlu olan güzel yıldız, Almanya milli takımında basketbol oynamış ve bir dönem de basketbol hakemi olarak görev yapmıştır.

Asuman Krause, Aileler Yarışıyor yarışmasına ayrı bir renk katar. Eğlenceli ve esprili bir kadın olan Krause, yarışmanın sevilerek izlenmesinde önemli bir yere sahiptir.

Aileler Yarışıyor Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aileler Yarışıyor başvurusu yapmak için tv360.com.tr adresine giriş yapmalısınız. Ardından Aileler Yarışıyor reklamının üst kısmında yer alan “Başvuru İçin Tıklayınız” kısmına tıklamalısınız. Bu kısımda ilk olarak uyarıları okumalısınız. Uyarılardan ilki başvuru sırasında belgenin büyük harflerle doldurulması ve fotoğraf yüklenmesidir. Fotoğraf olmayan başvuruların kabul edilmesi mümkün değildir. Aynı zamanda formda istenilen tüm alanları doldurmalısınız. Eksik bir alan kalmamasına dikkat etmelisiniz.

İlk olarak seçtiğiniz aile ismini girmeli; il-ilçe seçimini yapmalısınız. Ardından aile reisinin yani kaptanın fotoğrafını eklemelisiniz. Devamında yapmanız gereken işlemler ise şunlardır:

 • İlk olarak aile reisinin ad-soyad, adres, cinsiyet bilgilerini girmelisiniz.
 • Aile reisinin eğitim durumu, cep telefonu, mail adresi ve meslek bilgilerini girmelisiniz.
 • Doğum yılınız, medeni durum, memleket, hobi ve ilgi alanları bilgileri girilmelidir.

Bu sorular cevaplandıktan sonra karakteristik özellikleri anlamaya yönelik olarak aile reisine birtakım sorular sorulur. Bu sorular da şu şekilde sıralanabilir:

 • Aile reisine ailede en fazla kiminle anlaştığı sorulur. 
 • Aile reisine unutamadığı bir anısı olup olmadığı sorulur.
 • Üç kelimeyle karakterini anlatması istenir.
 • En belirgin özelliğinin ne olduğu sorulur.
 • Finalde kimle yarışmak istediği sorulur.

Aile reisi gerekli bilgileri doldurduktan sonra aile üyelerine geçilir. Sırasıyla tüm aile üyelerine ilişkin bilgiler doldurulur. Aynı sorular aile üyelerine de yöneltilir. Bir aile reisi ve dört aile üyesi olarak yarışmaya katılmanız, başvuru sırasında bir de yedek katılımcı belirlemeniz gerekir. Genel soruları yanıtladıktan rıza ve aydınlatma metnini onayladıktan sonra “Başvuru formunu gönder” yazan yere tıklamalısınız. 

Başvuru sırasında cevapları dikkatli şekilde vermelisiniz. Özellikle ilgi çekici ve rakipleriniz arasında ön plana çıkmanızı sağlayacak cevaplar oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede eleme ekibinin dikkatini daha kolay şekilde çekebilirsiniz.

Aileler Yarışıyor Yarışmasına Katılım Şartları Nelerdir?

Aileler Yarışıyor yarışmasına katılım şartları başında 18 yaş sınırı vardır. 18 yaşından küçüklerin yarışmada yer alması söz konusu değildir. Bunun yanı sıra tüm yarışmacılar kendi rızasıyla yarışmada yer almalıdır. Bu yüzden başvuru belgesini herkes kendisi doldurmalıdır. Aile üyesi olsa dahi habersiz bir şekilde kimse adına başvuru yapılmaması gerekir.

Aileler Yarışıyor yarışmasında yer almak isteyenlerin ekran önünde heyecanlanmaması ve rahat davranması da önemlidir. Bu sayede hem kendiniz eğlenebilir hem de izleyenleri eğlendirebilirsiniz. Yarışma sırasında nasıl hareket etmeniz gerektiği ile ilgili grubunuzla bir ön görüşme yapmanız gerekir. Böylece iyi bir performans sergilemeniz mümkün olur. Aynı zamanda ödül almanız halinde ne yapacağınızı da önceden konuşmanızda fayda vardır.

Aileler Yarışıyor Nerede Çekiliyor?

Aileler Yarışıyor yarışması, TV360 stüdyolarında çekilir. Yarışmacılar kendi olanakları ile belirtilen gün ve saatte stüdyoda olmalıdır. Aksi takdirde yarışma haklarını kaybederler. Yarışmacıların İstanbul’da konaklama masrafları karşılaşmaz. Bu nedenle masraflar düşünülerek yarışmaya başvuru yapılmalıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.