SON DAKİKA
Hava Durumu

Adalet Bakanlığı KPSS’li Sözleşmeli Memur Alacak!

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2019 06:56
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Adalet Bakanlığı KPSS’li Sözleşmeli Memur Alacak!

Adalet Bakanlığı memur alımı 2019 ilanı Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden yayınlandı. 10 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklanan ilanda 2018 KPSS B puan türüne sahip adaylar arasından değerlendirme yapılacak. Mütercim alımı için Adalet Bakanlığı’nın çıktığı ilanda İngilizce, Fransızca ve Almanca dili pozisyonlarından alım yapılacak.

KPSS ile Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

KPSS B puan türüne göre 10 sözleşmeli memur alımı yapacak Adalet Bakanlığı İngilizce, Almanca ve Fransızca dil türlerine göre alım yapmayı planlıyor. Adalet Bakanlığı sözleşmeli mütercim alımı kontenjanları aşağıda sıralanmıştır:

* İngilizce Sözleşmeli Mütercim Alımı: 4 kişi

* Almanca Sözleşmeli Mütercim Alımı: 3 kişi

* Fransızca Sözleşmeli Mütercim Alımı: 3 kişi

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İngilizce, Almanca ve Fransızca mütercim ilanına alım için gerekli şartları taşıyan adaylar sözlü sınav sonrasında istihdam edilecek. Sözlü sınava girmeye hak kazanacak olan adaylar Adalet Bakanlığı memur alımı için gerekli şartlar olarak aşağıda sıralanan koşulları yerine getirmeleri ardından sözlü sınava kabul edilecek:

* KPSSP3 puan türünden ilan edilen pozisyonun 10 katı aday arasına girecek yeterlilikte puan almış olmak

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlamak

* İngiliz, Amerikan, Fransız, Alman Dili/Dil Bilimi/Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık ve Çeviribilim bölümlerini tamamlamak (en az lisans düzeyinde) veya İngilizce, Fransızca veya Almanca bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarını bitirmiş olmak

* Son 5 yıl içerisinde (başvuru tarihi itibariyle) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavı’nda (YDS) İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinin en az birinden B düzeyinde puana sahip olmak veya ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak (son 2 yıl içerisinde alınmış)

* Güvenlik ve arşiv soruşturmasında olumlu sonuca sahip olmak

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Evrakları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı memur alımı evraklar listesi aşağıda sıralanmıştır:

* 2018 yılında düzenlenen KPSS Sonuç Belgesi

* İlan ekinde bulunan Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru formu (Ek-1/a,b,c)

* Öğrenim belgesi ya da geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti (öğrenim belgesi yurtdışından alınmış ise denkliği ile birlikte aslı veya ilgili öğretim kurumunca onaylanmış sureti)

* Yabancı dil bilgisi seviyesi gösteren belge (YDS sınav sonucu veya ÖSYM denkliği bulunan uluslararası geçerliliğe sahip belge)

* Fotoğraflı CV

* İlan ekinde bulunan Güvenlik Soruşturması Formu (Ek-2)

* Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

* İlan ekinde bulunan sağlık şartları açısından engelin bulunmadığına dair yazılı beyan (Ek-3)

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Adalet Bakanlığı memur alımı başvuruları verilen evraklarla birlikte şahsen ya da posta yolu ile yapılacak. Başvuru için Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/Ankara adresi kullanılacak.

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Tarihleri Nedir?

Şahsen ya da posta yoluyla yapılacak olan Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru tarihleri 25 Ekim 2019 ile başlamış olup 11 Kasım 2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurular devam edecek.

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Sözlü Sınav Tarihi Ne Zamana Açıklanacak?

Değerlendirmeye giren adaylar arasından yapılacak personel seçimi için yapılacak olan sözlü sınav Adalet Bakanlığı web sitesi üzerinden ilan edilecek. https://www.adalet.gov.tr/ adresi üzerinden sözlü sınav tarihini takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.