SON DAKİKA
Hava Durumu

2021'de taşeron işçi maaşlarına zam yapılacak mı? Taşeron işçi aylığı ne kadar olacak?

2021 yılında kadroya geçecek olan taşeron işçilere ne kadar zam yapılacağı merak ediliyor. Yeni yılın yaklaşması ile taşeron işçilerin zam konusundaki talepleri ve Çalışma Bakanlığı'nın yeni düzenlemeleri konuşulmaya başlandı.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2020 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2020 07:24
https://gazetebanka.com/
2021'de taşeron işçi maaşlarına zam yapılacak mı? Taşeron işçi aylığı ne kadar olacak?

2021 yılında taşeron işçilerin maaşlarına yapılacak zam ve yeni maaş düzenlemleri merak ediliyor. İşçilerin maaşları ile ilgili onaylanan yüzdelik dilim düzenlemesi ile ilgili tartışmalar da sürüyor.Taşeron işçilere yapılacak zam gündem olmaya devam ediyor. Taşeron işçilerin kadroya alınma sürecinde alacağı %4 ya da % 6'lık zamlara ek zam gelmesi bekleniyor. Kadroya alınan işçilere asgari ücret üzerinden yapılacak yüzdelik düzenleme ise adaletsiz olduğu gerekçesi ile tartışılmaya devam ediyor. Yüzelik dilime göre yapılacak düzenlemelerde sadece zaten yüksek maaş alan işçilere zam geleceği ve diğer işçilerin sürekli asgari ücrete çalışacağı konuları tartışma yaratmaya devam ediyor. Yüzdelik dilim düzenlemesine yeni maddelerin eklenmesi bekleniyor. Taşeron işçiler kadroya alınmadan önce asgari ücretten yüksek maaş alan kişilerin maaşlarının düşmesi ile ilgili yeni zam yapılamasını bekliyor.TAŞERON İŞÇİLERE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Çalışma Bakanlığı taşeron işçilere yapılacak zamlarla ilgili henüz net bir açıklama yapmasa da işçiler % 15 oranında zam bekliyor. Yapılacak zam oranı ile ilgili % 12,5, % 17,5 gibi oranlar konuşuluyor. En az 1000 TL zam bekleyen işçilere Bakanlığın sunacağı teklif ise merak ediliyor.Taşeron işçilere yapılacak zam ile ilgili henüz bakanlıktan bir teklif gelmedi. Bakanlığın işçilere %10 miktarında zam teklifi götürmesi bekleniyor.2020 TİS GÖRÜŞMELERİNDE NELER KONUŞULACAK?2020 TİS görüşmeleri ile netlik kazanacak birçok başlık işçiler tarafından bekleniyor. Maaş zammının öncelikli olduğu görüşmelerde görev tanımı, yüzdelik dilim düzenlemesi ve tayin hakkı gibi konular masaya yatırılacak.TİS görüşmeleri ile konuların netleşmesi bekleniyor. Kadroya geçen işçilerin belirsiz olan süreçte taleplerinin karşılanması son derece önemli bir noktada duruyor. Kadroya geçmenin mağduriyet yaratıp yaratmayacağı ise merak edilen konuların başında geliyor. 2020 TİS görüşmeleri sonucu Çalışma Bakanlığı'nın alacağı kararlar ise merakla bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.