SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 MEB Sınav Görev Ücretlerine Zam Geldi! Sınav Görev Ücreti Ne Kadar, Gözetmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çeşitli sınavlarda gözetmenlik için öğretmenler görev yapmaktadır. 2020 yılında MEB sınav görev ücretlerine zam yaptı. Peki, sınav görev ücretleri ne kadar, başvuru nasıl yapılır? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2020 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 MEB Sınav Görev Ücretlerine Zam Geldi! Sınav Görev Ücreti Ne Kadar, Gözetmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

MEB’in hazırladığı bütün sınavlarda gözetmenlik görevi yapmak üzere öğretmenler çalışmaktadır. 2020 yılı için eklenen zamlar ile birlikte belirlenen ücretler ise; salon başkanı için 100 TL, gözetmenler için ise 90 TL. Bu ücretler her ne kadar resmi olarak belirlenmiş olsalar da başka kurumlarda sınava yönelik ücretlerde değişiklik görülebilir2020 MERKEZİ SINAV ÜCRETLERİ NE KADAR?


2020 yılı Ocak ve Haziran ayları arasındaki dönemlerde; Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Ortaokulu, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı, Liseye Geçiş Sınavı, Mazeret (hafta sonu) sınavlarında görevlendirilen öğretmenler için farklı görev fiyatları belirlenmiştir. Merkezi sınavlar için belirlenen görevlerden %15’lik vergi dilime giren ücretler aşağıdaki gibi belirlenmiştir:  • Bina Sınav Komisyon Başkanı için belirlenen brüt ücret; 277,52 TL, net ücret; 233,78 TL’dir.
  • Bina Komisyon Üyesi için belirlenen brüt ücret; 248,30 TL, net ücret; 203,02 TL’dir. 
  • Salon Başkanı için belirlenen brüt ücret; 241 TL, net ücret; 203 TL’dir.
  • Cezaevi Salonu Başkanı için belirlenen brüt ücret; 241 TL, net ücret; 203 TL’dir.
  • Cezaevi Gözetmeni için belirlenen brüt ücret; 233,20 TL, net ücret; 196,8 TL’dir.
  • Yedek Gözetmen için belirlenen brüt ücret; 175,27 TL, net ücret; 147,65 TL’dir.
  • Yardımcı Engelli Gözetmen için belirlenen brüt ücret; 292 TL, net ücret; 246,08 TL’dir.
  • E Sınav Uygulama Sorumlusu için belirlenen brüt ücret; 219 TL, net ücret ise; 184 TL’dir. 


SINAV GÖREVLİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


MEB’in ve ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda görevli olabilmek için, belirlenen gruplara göre şartların sağlanması gerekmektedir. ÖSYM tarafından hazırlanan GİS sistemi aracılığı ile görevli olma başvuruları yapılmaktadır. Öncelikle ÖSYM’den GİS şifresi alınmalıdır. Şifre oluşturduktan sonra görev yapılmak istenen ya da şartların sağlandığı gruba göre tercih yapılması gerekmektedir. GİS sayfası açıldıktan sonra şifre ile giriş yaparak başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.  • ÖSYM’nin sağladığı bu sistemde gruplar ise; A grubu, Engelli Salon Görevlisi, Cezaevi Görevlisi, Hizmetli, Yerel Sınav Evrakı Koruma Görevlisi, B Grubu, Bina Sorumlusu ve Bina Sorumlusu Yardımcısı, Salon Başkanı, Gözetmen, Gözetmen Yardımcısı, Şehir İçi Sınav Evrakı Nakil Görevlisi, C Grubu, ÖSYM Temsilcisi, ÖSYM Engelli Temsilcisi ve Yöre Dışı Sınav Evrakı Nakil/Koruma Görevlisi.  
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.