SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 İstanbul Aylık Akbil Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul'da tam, öğrenci ve sosyal mavi kart ücretleri ne kadar oldu? Aktarma bedelleri ve diğer tüm toplu taşıma detaylarıyla alakalı ücret bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2020 22:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 İstanbul Aylık Akbil Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul’da toplu taşıma için İstanbul Kart ve Mavi Kart kullanılıyor. İstanbul Kart her seferinde bakiye yüklemeyi gerektirirken, Mavi Kart aylık kulllanım sağlıyor. Mavi Kart aynı zamanda aktarma yapabilme özelliğine de sahiptir.Mavi Kart kullanan kişilerin ise aylık olarak yüklemeleri gereken miktarlar aşağıdaki gibidir:  • Tam Mavi Kart 275 TL,
  • Öğrenci Mavi Kart 50 TL,
  • Sosyal Mavi Kart ise 170 TL’dir. 


İndirimli kart İstanbul’da Sosyal ismi ile geçmektedir. Sosyal kullanıcıları ise öğretmen ve 60 yaş için geçerlidir. Aylık Mavi Kart Aktarma Ücretleri 


  • 1. Aktarma: Tam 2,50 TL, öğrenci 0,75 TL, sosyal 1,50 TL.
  • 2. Aktarma: Tam 1,90 TL, öğrenci 0,70 TL, sosyal 1,15 TL.
  • 3. Aktarma: Tam 1,20 TL, öğrenci 0,60 TL, sosyal 0,75 TL.
  • 4. Aktarma: Tam 1,20 TL, öğrenci 0,60 TL, sosyal 0,75 TL.
  • 5. Aktarma: Tam 1,20 LT, öğrenci 0,60 TL, sosyal 0,75 TL. 


Mavi Kart Metrobüs Tarife Ücretleri Ne Kadar?


Mavi Kart sahiplerinin metrobüs binişlerinde durak sayısına göre bakiyelerinden düşürme işlemi yapılmaktadır. Duraklara göre düşülen bakiye miktarı ise aşağıdaki gibidir:  • 1 ile 3 durak arasında 1 bakiye düşülmektedir. 
  • 4 ile 43 ve fazlası durak arasında ise 2 bakiye düşülmektedir.


İnternet Üzerinden Mavi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aylık yükleme ile kullanılan Mavi Kart başvuruları İstanbul Kart resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Öncelikle başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Kişisel bilgilerin ve fotoğrafın kaydedilmesi sonrasında ödeme işlemine geçilmektedir. Ödeme işlemi ise sadece kredi kartı ile yapılmaktadır. Havale ya da EFT işlemleri kabul edilmemektedir. Kart başvurusu ve ödemesi tamamlandıktan sonra kart, kişiye posta yolu ile gönderilir. Bireysel Olarak Mavi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel olarak başvuru yapmak isteyen adayların ise İstanbul Kart başvuru merkezlerinden herhangi birine gitmesi gerekmektedir. Kart başvurusu sırasında kimlik kartı, sürücü belgesi ya da pasaport, son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf bulundurması gerekmektedir. Bu belgeler ile başvuru merkezinde nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapılarak Mavi Kart başvurusu yapılabilmektedir. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.