SON DAKİKA
Hava Durumu

Yapay zeka kullanımı arıtıyor! Yok olacak meslekler açıklandı!

Yapılan bir araştırma neticesinde, gelişen ve hali hazırda gelişmeye devam eden teknoloji ile bazı mesleklerin zaman içerisinde ortadan kalkacağını açıklandı. Bunun yanı sıra, birçok meslek grubunun da artış göstereceği açıklandı.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2023 15:21
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2023 15:21
https://gazetebanka.com/
Yapay zeka kullanımı arıtıyor! Yok olacak meslekler açıklandı!

Yapılan araştırmalar gösterdi ki dünya genelinde gelişen teknoloji, birçok farklı sektörde kullanılmaya başlandı. Teknolojinin nimetlerinden faydalanan sektörlerin, yakın bir gelecekte insan gücüne ve emeğine ihtiyaç duymayacağı, birçok mesleğinde bu nedenle artık icra edilmeyeceği ifade edildi. Özellikle yapay zeka destekli birçok uygulamanın hayatımıza girmesi ile günlük olarak hemen herkesin işinin düştüğü birçok meslek grubu ortadan kalkacak.

KASİYERLİK SON BULACAK

Teknolojinin gelişmesi ile temassız ödeme, Apple Pay ve Bitcoin gibi birçok kripto para birimi nakit ödeme işlemlerinin yapılmasını ortadan kaldırdı. Birçok markette, müşterilerin kendi ürünlerini okutarak, temassız bir şekilde ödeme yapabildiği kasa seçenekleri birkaç yıldır hayatımızda yer almaya başladı. Bu teknolojinin giderek daha da yaygınlaşması ve kasiyer mesleğinde sona gelinmesi bekleniyor.

GELECEĞİN MESLEĞİ OYUN GELİŞTİRİCİSİ

Oyun sektöründe yaşanan gelişmeler, oyun görsellerinde ve alt yapılarında meydana gelen gelişmeler, oyun geliştiriciliği mesleğinin ilerleyen zamanlarda en çok aranan meslek grupları arasında yer alacağını gösteriyor. Genişleyen oyun sektörü, daha fazla oyun geliştiricisine ihtiyaç duyulmasını arttırıyor.

DİJİTALE İLGİ ARTIYOR

Özellikle yaşanan pandemi süreci, insanların dijital platformlara daha fazla yönelmesine neden oldu. Bu kapsam birçok firma ve markada dijital pazarlama tekniklerini devreye sokmaya başladı. Hal böyle olunca, dijital pazarlama uzmanlarına olan ihtiyaçlarda giderek artmaya başladı. Bu tarz dijital platform gelişmeleri, bankacılık sektöründe de talebin düşmesine neden olacak. İnsanlar, bankacılık işlemlerini artık dijital platformlar üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Öyle ki, şubesi olmayan bazı bankalar hali hazırda birçok kullanıcı tarafından tercin ediliyor.

MATBAA SEKTÖRÜ BASILI YAYINA GEÇECEK

Birçok yayının artık çevrim içi sürümlerinin olması, matbaa sektöründe de yavaş yavaş işlerin düşmesine neden oluyor. Uzun zamandır çevrim içi yayınların hayatımıza dahil olması, matbaa sektöründe çalışan matbaa operatörlerinin iş bulma ve mevcut işlerinde devam edebilmesi konusunda endişe yaratıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.