SON DAKİKA
Hava Durumu

UPS Kargo Takip Detaylı Sorgulama! UPS Gönderi Takibi Nereden, Nasıl Yapılır? UPS Kargom Nerede?

UPS kargo takibi nasıl yapılır? UPS Kargo takibi için mevcut dört yöntem resimli olarak sizlerle paylaşıldı. UPS Kargo sorgulama yöntemleri ile gönderinizin son durumu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. UPS kargo şubeleri nerede? UPS Kargo çalışma saatleri ne? UPS Kargo iletişim bilgileri ne, müşteri hizmetlerine hangi numaradan ulaşılır? UPS Kargo gönderi takibi, UPS Kargo mesai saatleri ve UPS Kargom nerede sorusunun yanıtı haberimizde...

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2020 21:29
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
UPS Kargo Takip Detaylı Sorgulama! UPS Gönderi Takibi Nereden, Nasıl Yapılır? UPS Kargom Nerede?

UPS kargo takibi dört farklı yöntemle yapılır. Bahsi geçen dört yöntemde UPS Kargo takip numarası veya UPS Kargo tarafından verilen müşteri numarası bilgisine ihtiyaç duyulur. Gönderilerinizin yerini öğrenmek için kullanabileceğiniz UPS Kargo takip yöntemleri şunlardır: • UPS Kargo Şubeleri
 • UPS Kargo Müşteri Hizmetleri
 • UPS Kargo Web Sitesi
 • UPS Kargo Takip Uygulaması


UPS KARGO ŞUBELERİ ÜZERİNDEN GÖNDERİ TAKİP SORGULAMA


UPS şubelerinden gönderi takibinin yapılması için fiili olarak UPS şubelerini ziyaret etmeniz gereklidir. UPS Kargo şubeleri üzerinden kargo takip numarası, müşteri numarası ya da kimlik belgenizle gönderinizin nerede olduğu bilgisine mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.UPS Kargo Şubeleri Nerede?

UPS Kargo’nun şubeleri 81 ilde mevcuttur. En yakın UPS Kargo şubesini ve iletişim bilgilerini öğrenmek için UPS web sitesi üzerinden “Şubelerimiz” menüsünü kullanabilirsiniz.UPS Kargo şubelerini sorgulamak için ilk olarak https://www.ups.com.tr/ adresi üzerinden UPS Kargo resmi web sitesine giriş yapmanız gereklidir. Açılan ana sayfada aşağıda gösterildiği gibi “Şubelerimiz” sekmesine giriş yapın.

Açılan “Şubelerimiz” sayfasında, aşağıda gösterildiği şekilde “Şehir” seçimini yapmanız gereklidir. En yakın UPS Kargo şubesi iletişim ve adres bilgilerine ulaşmak için “Şehir” seçimini yapınız.

Şehir seçimi sonrası bulunduğunuz ilde bulunan UPS Kargo şubelerine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte inceleyebileceğiniz gibi şehrinizde yer alan UPS Kargo şubelerinin iletişim, adres ve bayi türü bilgilerine sorgulama sonucu ulaşabilirsiniz.

UPS Kargo Çalışma Saatleri Nedir, Kaça Kadar Açık?

UPS Kargo mesai saatleri hafta içi 09:00 – 18:00 aralığıdır. UPS Kargo Cumartesi günleri de çalışarak gönderilerinizi tarafınıza teslim etmektedir. Cumartesi günleri UPS Kargo çalışma saatleri 09:00 – 15:00 olarak uygulanır. Pazar günleri çalışmayan UPS Kargo tatil programı ise şu şekildedir: • 1 Ocak Yılbaşı
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • Ramazan Bayramı Arefesi
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı Arefesi
 • Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arefesi
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı


UPS KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN GÖNDERİ TAKİP SORGULAMA


UPS Kargo müşteri hizmetlerinden kargo takibi yapabilmek için UPS Müşteri Hizmetleri Tel No üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. UPS Kargo Müşteri Hizmetleri iletişim numarası üzerinden gönderi takip numarası ya da müşteri numarası bilgileri ile göndericisi ya da alıcısı olduğunuz kargoyu takip edebilir, nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz.UPS Kargo Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

UPS Kargo müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 255 00 66’dır. UPS Kargo’ya sorun ya da öneri iletmek ve kargo takibi yapmak için 0850 255 00 66 numaraları üzerinden ulaşarak, Müşteri Hizmetleri görevlisinden destek alabilirsiniz.UPS KARGO WEB SİTESİ ÜZERİNDEN ONLİNE GÖNDERİ TAKİP SORGULAMA


UPS Kargo online gönderi takibi https://www.ups.com.tr/ adresi üzerinden ulaşılan “UPS Online” menüsü kullanarak yapılır. İnternetten UPS kargo takip işlemini gerçekleştirmek için ordino bilgileri sorgulama dahil olmak üzere dört farklı yöntem bulunur: • UPS Kargo takip numarası ile gönderi sorgulama
 • UPS Kargo müşteri kodu ile gönderi sorgulama
 • UPS Kargo pasaport sorgulama
 • UPS Kargo ordino bilgileri sorgulama


Kargo Takip Numarası ile UPS Kargom Nerede Sorgulama

Kargo takip numarasından UPS kargo sorgulama işlemi için öncelikle yukarıda linki paylaşılan UPS web sitesine giriş yapmanız gereklidir. UPS Kargo web sitesine giriş yapmanız ardından üst menüde yer alan “UPS Online” menüsü üzerine gelerek, açılan menüde “Gönderi Takibi” sekmesine giriş yapınız.

Açılan “Gönderi Takibi” sayfasına aşağıda gösterildiği şekilde yurtiçi ya da yurtdışı gönderileriniz için, kargo takip numarasını bilgilerini girmeniz gereklidir. Bilgileri girmenin sonrasında klavyeniz üzerinden “Enter” tuşuna basarak sorgulamayı tamamlayın.

Müşteri Kodu ile UPS Kargom Nerede Sorgulama

Müşteri kodundan UPS kargo sorgulama için yukarıda bahsedilen “UPS Online” menüsünü kullanmanız gereklidir. Yukarıda anlatıldığı şekilde “UPS Online” menüsü üzerine gelerek “Detaylı Sorgu” sayfasına giriş yapınız.Açılan “Detaylı Sorgu” sayfasında gönderici ve alıcı için farklı sorgulama ekranları bulunur. Sorgulama yapacağınız gönderinin göndericisi sizseniz, aşağıda gösterildiği şekilde gönderen kodu, referans veya fatura / irsaliye kodu, başlangıç ve bitiş tarihi bilgilerini girmeniz sonrasında “Sorgula” düğmesine tıklayın.

Sorgulama yapacağınız gönderinin alıcısı sizseniz, aşağıda gösterilen ekranda ve gösterildiği şekilde ilgili bilgileri girmeniz sonrası “Sorgula” düğmesine tıklayarak gönderinin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

UPS Kargo Pasaport Sorgulama

UPS pasaport sorgulama işlemi “UPS Online”  menüsü altında yer alan “Pasaport Sorgu” sayfasından yapılır. “UPS Online” menüsü üzerine gelinmesi sonrası “Pasaport Sorgu” sekmesine giriş yaparak, aşağıda gösterilen sayfaya ulaşın. Açılan sayfada Konsolosluk Bilgisi, Pasaport ya da başvuru numarası, başvuru yapılan başlangıç ve bitiş tarihi seçimlerini yaparak “Sorgula” düğmesine tıklayın.

UPS Kargo Ordino Bilgileri Sorgulama

UPS Ordino bilgilerini sorgulama için “UPS Online” menüsü kullanılır. Menü üzerine gelinerek “Ordino Bilgileri” sekmesine giriş yapınız. Açılan sayfada aşağıda gösterildiği şekilde “Takip No” bilgisini giriş yapın. Bilgiyi girmenin sonrasında “Sorgula” düğmesine basmanız yeterlidir.

UPS KARGO TAKİP API ÜZERİNDEN GÖNDERİ TAKİNİ SORGULAMA


UPS Kargo uygulamasından gönderi takibi yapılması için akıllı cihazınıza “UPS Mobile” uygulamasını yüklemeniz gereklidir. Android cihazlara GooglePlay Store, iOS cihazlara Apple Store üzerinden UPS Mobile uygulamasını indirerek UPS Kargo Takip Api işlemini gerçekleştirebilirsiniz.UPS Mobile üzerinden gönderi takibi yapmak için uygulamayı, kullanmakta olduğunuz akıllı cihazın işletim sistemine uygun olacak şekilde ilgili uygulama market üzerinden indirin. Giriş yaptığınız UPS Mobile uygulamasında “TAKİP ET” menüsü üzerinden UPS Kargom Nerede sorunuza yanıt alabilirsiniz.UPS KARGO TAKİP SORGULAMA SIRASINDA KARŞILAŞILAN PROBLEMLER


UPS Kargo takip sırasında karşılaşılan sorunlar sebebiyle kullanıcılar, gönderileri hakkında bilgi alamaz. Yaygın olarak UPS Kargom nerede sorgulamasında karşılaşılan sorunlar, gönderi kodu kaynaklıdır. Gönderi kodunun kaybolması, eksik ya da hatalı girmesi sebebiyle online UPS gönderi sorgulama işlemi yapılamamaktadır.UPS Kargo Takip Numaram Yok, Nereden Öğrenebilirim?

UPS Kargo takip numarasını öğrenme için UPS Kargo şubeleri, Müşteri Hizmetleri ve web sitesi kullanılabilir. UPS kargo takip numarasını, tarafınıza gönderilen gönderi ya da sizin gönderdiğiniz paketler için SMS ya da irsaliye/fatura ile size bildirir. Gönderi numarasını kaybetmeniz halinde bahsedilen kanalları kullanarak kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.UPS Kargo Takip Edemiyorum!

UPS Kargo takibi yapamamanız, gönderi numaranızı eksik ya da yanlış giriş yapmış olduğunuz anlamına gelir. Kargo takip numaranızı kontrol ederek yeniden giriş yapın ve sorgulamayı yenileyin. Yeniden hata almanız halinde ise ilgili kanallar üzerinden UPS Kargo gönderi kodunuzu öğrenerek, UPS Kargo gönderi sorgulama işlemini tekrarlamanız gereklidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.