SON DAKİKA
Hava Durumu

TurkNet kullanıcılarına üzücü haber! Abonelik fiyatlarına zam geldi…

TurkNet abonelikleri için üzen haber gündemde. Şirket kullanıcılarına zam yapıldı. Abonelik fiyatı bugünden itibaren zamlandı. Zam oranının %65 düzeyinde olduğu görülmekte.

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2023 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2023 10:15
https://gazetebanka.com/
TurkNet kullanıcılarına üzücü haber! Abonelik fiyatlarına zam geldi…

Türkiye’de ortalama internet hızı 36 Mbps olduğu bilinmekte. TurkNet ise kullanıcıları için 5 Mbps bağlantı hızı sunmakta. Sunduğu bu hız hizmetiyle 2022 senesinde ilk sıraya yerleşmişti. Hizmet verdiği internet hızı sebebiyle ilk sıraya yerleşen yerel internet sağlayıcılarından biri olan TurkNet, bugün itibariyle abonelik fiyatlarından artışa gitti.

Kimi kullanıcılara mesaj yoluyla zam haberi gitti. Fakat şirket tarafından gelen açıklama sonrasında zam haberi kesinlik kazandı. TurkNet abonelik fiyatlarında zamlı fiyat uygulama kararı aldı. Şimdiye kadar TurkNet altyapısından GigaFiber kullanmak isteyen vatandaşlar 139.90 liralık bir bedel ödüyordu. TurkTelefom şirketinin altyapısı üzerinden alınmakta olan hizmetlerle beraber bu ücret 169.90 liraya çıkmaktaydı.

Ancak bugün itibariyle bu ücretlerde değişikliğe gidildi. Ödenmekte olan 139.90 liralık GigaFiber ücreti 229.90 liraya çıkartıldı. Aynı şekilde 169.90 lira olan farklı altyapı üzerinden alınmakta olan hizmet fiyatı da artış göstererek 249.90 lira olarak değişti. Fakat bu zamlı fiyatlar şu an için uygulanmamakta. Güncel olarak yapılan başvurularda eski fiyatlardan işlem yapıldığı görülmekte.

YENİ ZAM ŞU AN İÇİN KULLANICILARA YANSITILMADI

Öte yandan kendisine konuya dair bilgi içeren mesaj iletilmemiş olan kullanıcılar var. Bu kullanıcılar internet üzerinden online işlemler kısmına girerek 10 aylık ödemeyi peşin bir şekilde yapmak istediklerinde, ödenecek olan fiyat zamlı bir şekilde karşılarına çıkmaktadır. Kullanıcıların cayma hakkını kullanması durumunda ise kalan kullanım bedelinin iadesi yapılmaktadır.

Geçtiğimiz zamanlarda yapılan benzer ücret artışlarında TurkNet, hali hazırda var olan aboneliklerini korumuş ve bir süreliğine de olsa zamlı tarifeden muaf tutmuştu. Sadece yeni kullanıcılar için zamlı tarife yapılmıştı. Ancak şimdiki son zamla beraber tüm kullanıcıların zamlı tarifeden işlem görecekleri tahminler arasında yer almakta.

TurkNet artık zamlı fiyat uygulamasında geçecek. Tam olarak hangi tarihte yeni zamlı fiyatların müşterilere yansıyacağında dair bir bilgi bulunmamakta. Ancak mevcut abonelikler için şuanda eski zamsız ücret devam etmekte.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.