SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye Bankalar Birliği'nden yani karar! Ortak ATM'lerden ücret tahsis edilmeyecek!

Dün sabah saatlerinde meydana gelen 7,7 ve 7,4 büyüklüğündeki deprem, on ilimizi etkiledi. Depremin etkili olduğu on ilimizde vatandaşlar, her alanda büyük sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Birçok alanda alınan tedbirler ise, vatandaşların zorluklarını bir nebze azaltılmasını sağlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2023 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2023 17:50
https://gazetebanka.com/
Türkiye Bankalar Birliği'nden yani karar! Ortak ATM'lerden ücret tahsis edilmeyecek!

Türkiye Bankalar Birliği, depremin meydana geldiği Kahramanmaraş ve bu depremden etkilenen on ilde yaşayan vatandaşlar için gerekli tedbirleri almaya devam ediyor. Türkiye Bankalar Birliği, dün yaptığı açıklama ile deprem bölgesinde bulunan vatandaşların vadesi gelmiş ya da altı ay içerisinde vadesi gelecek olan borçlarını, altı ay erteleyebilme imkanı sunduğunu açıklamıştı.

TALEP EDEN MÜŞTERİLERİN BORCU ERTELENECEK

Türkiye Bankalar Birliği, dün sabah saatlerinde yaşanan depremin ardından, deprem bölgesindeki vatandaşların talep etmesi halinde, vadesi gelen borçlarını altı ay erteleyeceklerini ifade etmiştir. Altı ay içerisinde vadesi gelen borç ödemelerinin de aynı şekilde, deprem bölgesindeki vatandaşların talep etmesi üzerine ertelenebileceğini açıklamıştı. Türkiye Bankalar Birliği bu uygulamasını depremden etkilenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için uygulamaya başladı.

ORTAK ATM’LERDEN ÜCRET ALINMAYACAK

Türkiye Bankalar Birliği, dün yaptığı açıklamanın ardından yeni alınan kararları için de bir açıklama yaptı. Deprem bölgesinde yer alan vatandaşların başvurmaları halinde mevcut ödemelerinin altı ay erteleneceğini açıklayan Türkiye Bankalar Birliği, aldığı yeni karar ile deprem bölgelerinde yer alan ortam ATM’ler den herhangi bir işlem ücreti tahsis edilmeyeceğini de duyurdu. Deprem bölgelerindeki vatandaşların, ulaşabildikleri ATM’ler den ekstra bir ücret kesintisi olmadan, ihtiyaç duyduğu nakit parayı çekebileceği açıklandı. Yaşanan zorlukların hafifletilmesi için alınan bu tedbirler, depremden etkilenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri için geçerli olacak.

NAKİT İHTİYAÇLARINDA KESİNTİ OLMAYACAK

Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanan bu yeni uygulama ile depremin etkili olduğu on ilde vatandaşların, nakit ihtiyacını mevcut olan ATM’lerden herhangi bir ekstra ücret kesintisi olmadan temin edebileceği duyuruldu. Yapılan bu uygulama ile deprem bölgesindeki vatandaşlara bir nebzede olsa ekonomik açıdan destek verilmeye çalışılıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.