SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Telekom Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? (ADIM ADIM ANLATIM)

Türk Telekom kota sorgulama nasıl yapılır? Kaç GB internetiniz kaldığını öğrenmek ve paketiniz hakkında bilgi almak için yapmanız gereken işlem adımlarını inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2019 20:23
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Türk Telekom Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? (ADIM ADIM ANLATIM)

Türk Telekom kota sorgulama işlemleri yapmak hem mevcut internet kullanım hakkınızı görmeniz açısından hem de aylık kota bilgilerinizi aşıp aşmadığını öğrenmeniz açısından yapılacak oldukça önemli işlemlerden bir tanesidir. Türk Telekom’un oldukça kolay bir şekilde yapılabilen kota sorgulama işlemleri ile siz de internet kullanımlarınızı kontrolünüz altında tutabilir ve geri kalan günler için ne kadar internet hakkınız olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.Türk Telekom, uzun yıllardır bu alanda müşterilerine hizmet veren ve her zaman müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutan kurumlardan bir tanesidir. Bu sebepten dolayı, internet kota kullanımlarını sorgulamak isteyen kişiler, Türk Telekomun kota sorgulama işlemlerinden ücretsiz yararlanabilmektedirler.Türk Telekom Kotamı Nasıl Sorgularım?


Türk Telekom kota sorgulama işlemleri için Telekom müşterileri öncelikle Türk Telekom resmi internet adresi olan https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/ adresine giriş yaparlar. Telekom müşterilerinin ister mobil olsun ister ev interneti olsun yapacakları tüm sorgulama işlemleri bu site üzerinden gerçekleşmektedir. Ancak sorgulama işlemlerini yapacak olan kişiler, sistem üzerinde yer alan bireysel müşteri girişinden giriş yapmak istedikleri hizmet tipini mutlaka seçmelidirler.Hizmet tipini seçen Türk Telekom müşterilerinin kota sorgulaması yapmak için sırasıyla yapmaları gereken işlemler şunlardır:Eğer mobil internet kota sorgulaması yapacaksa bir kişi öncelikle;  • Sistem üzerinde yer alan GSM numaraları kısmını mutlaka doldurmalıdırlar.
  • Daha sonra sistemde yer alan “Şifre” kısmını cep telefonlarına gelen şifre ile doldurarak “Giriş Yap” kısmından sisteme giriş yapmalıdırlar.


Yukarıda verilen sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için kişilerin sisteme mutlaka şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir. Şifreler kişilerin telefonlarına SMS olarak gönderilmekte ve tek kullanımlık olarak sistem üzerinde kullanılabilmektedir.Giriş esnasında kişilerin şifrelerini alabilmeleri için 9520’ye ŞİFRE yazarak SMS atmaları yeterlidir. Sonrasında kişilerin mevcut şifreleri SMS yolu ile kendilerine Türk Telekom tarafından iletilecek ve kişiler kota sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabileceklerdir.İnternet Kotasını Sorgulamak Neden Önemlidir?

Türk Telekom internet kotasını sorgulamak, Telekom müşterilerinin genel internet kullanımlarını öğrenmeleri açısından oldukça önemlidir.Genel olarak internet sorgulamasının yapılmasının önemine bakıldığında ise karşımıza çıkan faktörler şunlardır:  • Kota kullanımının yoğunluğuna bağlı olarak kişinin internet hızının azalması,
  • Kota kullanım yoğunluğundan dolayı kişiye ait internet faturalarının yüksek gelmesi,


Gibi farklı sebeplerden dolayı kişilerin kotalarını mutlaka sorgulamaları gerekmektedir.Kota sorgulama işlemleri Türk Telekomun ücretsiz hizmet alt yapısı ile vermiş olduğu oldukça önemli ve hızlı sistemlerden bir tanesidir.Kotanın İnternet Yavaşlatma Etkisi

Kota kullanımın internet yavaşlatma etkisine bakıldığında aslında oldukça büyük bir faktör olarak rol oynadığını görmekteyiz. Türk Telekom müşterilerinin zaman zaman yoğun internet kullanımlarına bağlı olarak mevcut internet hızlarında gözle görülür derece bir yavaşlama meydana gelmektedir. Bu sebepten dolayı kota aşımlarına ya da kişinin sahip olduğu mevcut GB aşımlarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Türk Telekom’un kota sorgulama uygulaması ile siz de her zaman kotanızı anında sorgulayabilir ve eğer mevcut paketinizden memnun değilseniz paketinizi değiştirmek için sistem üzerinde yer alan paket değişikliği formunu doldurabilirsiniz.Kota Aşımından Kaynaklı Faturaların Yüksek Gelmesi

Kota aşımından dolayı faturaların yüksek gelmesi genel olarak kişilerin yaşamış olduğu en önemli durumlardan bir tanesidir. Türk Telekom müşterileri bağlı oldukları paket gereğince fatura ödemelerini gerçekleştirmektedirler. Ancak eğer kişiler, kotalarını aşarlarsa bu durum kişilerin faturalarına yansıyacaktır. Türk Telekom, fatura ödemelerinde kişilerin herhangi bir şekilde sürpriz yaşamalarını engellemek amacıyla Türk Telekom kota sorgulama hizmetlerini oldukça kolay bir şekilde müşterilerinin kullanımına sunar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.