SON DAKİKA
Hava Durumu

TSK 2020 Muvazzaf Subay Başvurusu Son Tarih Nedir? Muvazzaf Subay Başvuruları Nasıl Yapılır ve Şartlar Nelerdir?

Türk Silahlı Kuvvetli 2020 yılı için iç kaynaktan ve dış kaynaktan subay alımlarını sürdürüyor. Hukuk sınıfı subay alımları ilanını yayınlayan TSK, ardından öğretmen ve mühendis subay alımlarını yayınladı. Peki, 2020 yılı için TSK subay alımı şartları neler ve son başvuru tarihi ne? İşte bütün detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2020 05:25
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
TSK 2020 Muvazzaf Subay Başvurusu Son Tarih Nedir? Muvazzaf Subay Başvuruları Nasıl Yapılır ve Şartlar Nelerdir?

Türk Silahlı Kuvvetleri geçtiğimiz günlerde hukuk sınıfı subay alımı için ilanlarını yayınlamıştı. İç kaynaktan subay alımına devam eden Türk Silahlı Kuvvetleri hukuk sınıfı subay alımı için son başvuru tarihini 13 Ocak 2020 olarak belirledi. Dış kaynaktan subay alımı yapacak olan Türk Silahlı Kuvvetleri bu ilanını ise geçtiğimiz günlerde tekrar güncelledi. Milli Savunma Üniversitesinde/Kuvvet Komutanlıklarında görevlendirilmek üzere dış kaynaktan temin edeceği öğretmen ve mühendis sınıfı subaylar için ise son başvuru tarihi açıklandı. Öğretmen ve mühendis sınıfı dış kaynaklı subaylık için son tarih ise 19 Ocak 2020 olarak belirlendi.2020 TSK SUBAY ALIMLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR NELERDİR?


• Türk vatandaşı olmak aranan ilk temel şarttır.• Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak.• Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı işlenmiş herhangi bir suçtan yargılanmamak, yüz kızartıcı suçların herhangi birinden yargılanmamak ve 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148. maddesinde belirtilen suçların herhangi birinden mahrum olmamak.• Terör örgütleriyle tespit edilmiş herhangi bir bağı bulunmamak.• Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak.• 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak.• Yapılacak yada yapılmış olan sınavlarda geçerli notu almak.• Fiziki Yeterlilik Testi’nde başarılı olmak.• Yapılacak güvenlik soruşturmasında temiz bulunmak.• Tercih edilecek bölümle ilgili eğitim ve öğretim şartlarını tamamlamış bulunmak.2020 TSK SUBAY ALIMLARI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


Adaylar ön başvurularını belirlenen son başvuru tarihi 19 Ocak 2020’den önce yapmış bulunmalıdır. Ön başvurular https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile online olarak yapılacaktır. Diğer her türlü başvuru yöntemi kabul edilmeyecektir. TSK muvazzaf subay alımı için en az dört yıl ve daha fazla süreli yüksek okullardan mezun olmak gerekir. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.