SON DAKİKA
Hava Durumu

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Başvuruları İnternetten Yapılıyor! E-Devlet’ten Adım Adım TOKİ Sosyal Konut Başvurusu Anlatımı

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvuruları başladı! E Devlet TOKİ başvurusu ile dar gelirli vatandaşlar, illerinde yapılan projeler için internetten başvuruda bulunabiliyor. E-Devlet üzerinden adım adım TOKİ başvurusu ayrıntılarının yer aldığı haberimizde görseller üzerinden açıklayıcı anlatımı takip ederek 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında sizi bekleyen 2+1 ya da 3+1 için başvuruda bulunabilirsiniz. İnternetten e-Devlet TOKİ başvuru ayrıntıları ve TOKİ 100 Bin Sosyal Konut başvuru ücretleri detayları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2019 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Başvuruları İnternetten Yapılıyor! E-Devlet’ten Adım Adım TOKİ Sosyal Konut Başvurusu Anlatımı

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvuruları e-Devlet’ten başladı! İlk gün 17 binden fazla vatandaşın başvurduğu 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvuruları için son gün 15 Ocak 2020! E-Devlet TOKİ başvurusu ayrıntıları ise resimli anlatım ayrıcalığı ile haberimizde sizlerle!TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ BAŞVURUSU E-DEVLET’TEN NASIL YAPILIR?


TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvuruları için linki aracılığı ile “TOKİ Konut / İşyeri Başvurusu” sayfasına giriş yapabilirsiniz. Aşağıda ekran görüntüsü verilen başvuru ekranında ilk olarak kimlik doğrulama yapmanız gereklidir. TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvuru ekranına ulaşmak için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” düğmesine tıklayınız.

Aşağıda gösterildiği şekilde açılan sayfada ise “TC Kimlik No” ve “e-Devlet Şifresi” bilgilerini ilgili kutucuklara girmeniz sonrası “Sisteme Giriş Yap” düğmesine basınız. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesi üzerinden 2 TL ücret karşılığında e-Devlet şifrenizi alarak başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

Kimlik doğrulama ardından açılan aşağıdaki sayfada “Devam Et” düğmesine tıklamadan önce bilgilendirme metnini okuyunuz. Bilgilendirme metnini okumanın ardından “Devam Et” düğmesine basınız.

Açılan yeni sayfada güncel TOKİ başvurularınız görüntülenmektedir. TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvurusu için “Yeni Başvuru” sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Yeni başvuru oluşturma talebinizi iletmeniz ardından aşağıda gösterildiği şekilde illere göre listelenen 100 Bin Sosyal Konut Projesi bilgileri sıralanacaktır. “İl” açılır menüsünü kullanarak hangi il için TOKİ başvurusu yapacağınızı seçerek “Filtrele” düğmesine basmanız sonrası, bulunduğunuz ilde yapılacak 100 Bin Sosyal Konut Projesi bilgisine ulaşabilirsiniz. Projeyi seçerek hemen yanında yer alan “Başvur” düğmesine tıklamanız sonrası başvuru süreci başlar.

Seçtiğiniz proje sonrası aşağıda gösterildiği şekilde bilgilendirme metni karşınıza çıkar. Bilgilendirme metnini okumanız sonrası “Yukarıdaki bilgilendirmeyi okudum. Beyanıma aykırı bir durum olması halinde başvurumun geçersiz olacağını kabul ediyorum.” metni yanında yer alan kutucuğa tıklayarak “Devam Et” düğmesine basınız.

Sıradaki başvuru işleminde 2+1 ve 3+1 proje seçiminin yapılma aşaması karşınıza gelir. Aşağıda gösterildiği şekilde ilgilendiğiniz projenin İşlem menüsü altında yer alan “Seç” düğmesini kullanarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Seçimin ardından aşağıda gösterilen sayfada kişisel bilgilerinizin bir kısmı seçili olarak gelir. Kalan kısımlarda “Semt” ve “Posta Kodu” bilgilerini doldurmanın ardından “Başvuru Kategorisi” bölümünden “Engelli” ya da “Diğer” seçimini yaparak “Devam Et” düğmesini kullanın.

Ön izleme bölümü sonrasında aşağıdaki gösterilen ekranda başvuru için yatırmanız gerekli tutarın ödeneceği hesap bilgileri karşınıza çıkar. Başvuru tutarı ve belirtilen tarihte Ziraat Bankası’na ücreti ödemeniz sonrası TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?


TOKİ Sosyal Konut Projesi başvuru ücreti 2+1 daire için 500 TL, 3+1 daire için 1.000 TL'dir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.