SON DAKİKA
Hava Durumu

Taşeron İşçilere Son Dakika Haber: Taşerona ikramiye verilecek mi, ne zaman yatacak?

Kamu işçilerine yılda 4 defa yapılan tediye ödemelerinin tarihi belli oldu. Bu ödemelerden taşerondan kadroya geçen 900 bin işçide faydalanacak. 2020 yılının son taksidi ödenecek olan tediye ödemelerinin miktarı ise merak ediliyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2020 07:10
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2020 06:51
https://gazetebanka.com/
Taşeron İşçilere Son Dakika Haber: Taşerona ikramiye verilecek mi, ne zaman yatacak?

İkramiye olarak da bilinen tediye ödemelerinin 2020 yılı son taksitlerinin ne zaman ödeneceği resmi gazetede açıklandı. Kamu işçilerine her yıl 4 taksit halinde ödenen ikramiyelerin miktarı ve ödenecekleri gün merak konusu olmaya devam ediyor.Bilindiği gibi bu yıl 900 binden fazla taşeron işçi kadrıya geçti. Yapılan açıklamalara göre kadrolu olan taşeron işçiler de ikramiyeden yararlanacak. Kanunen güvence altına alınan tedite ödemelerinden kamu işçisi olan herkes yararlanacak.2020 YILI 4. TEDİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 yılı içinde ilk 3 taksidi ödenen tediye ödemelerinin 4. taksitlerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. İkramiyelerin ödeneceği tarih resmi gazetede açıklandı. 2020 yılı tediye ödemelerinin son taksidi 14 aralık 2020 tarihinde yapılacak.2020 yılının son ikramiyesinden kadroya geçen taşeron işçilerde faydalanacak. Kanunen ödenmesi zorunlıu olan ikramiyelerin ne kadar olacağı ise merak ediliyor.TEDİYE ÖDEMELERİ NE KADAR?Her yıl işçilerin 52 gün için aldıkları tediye ödemelerinin ne kadar olacağı merak ediliyor. Tediye ödemeleri yıl içinde 4 taksite bölünerek ödeniyor. Kamu işçilerinin 13 günlük olarak aldıkları ikramiyeler asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Asgari ücretten damga vergisi, SGK prim vergisi ve gelir vergisi düşülerek hesaplanan ikramiyeler 2020 yılında 52 gün için 3646 TL yapıyor. Bu miktar yıl içinde 4 taksit olarak ödeniyor.KİMLER İKRAMİYE ALABİLİYOR, TÜM İŞÇİLERE VERİLİYOR MU?Tediye ödemeleri tüm işçilere verilmiyor. İkramiye almak için kamuda işçi olmak gerekiyor. Belediye ya da özel idarelerde çalışan işçiler, kamu iktisadi kurumlarında çalışanlar vb. kamu işçileri ikramiye alabiliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.