SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarım ve Orman Bakanlığı TÜRKVET Kayıtlı İşletmeler İçin Düve Alım Desteği Vermeye Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı TÜRKVET'e kayıtlı olan yetiştiriciler için düve alım desteği vermeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı desteklerine haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2019 16:34
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Tarım ve Orman Bakanlığı TÜRKVET Kayıtlı İşletmeler İçin Düve Alım Desteği Vermeye Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından TÜRKVET’e kayıtlı olan işletmeler için yetiştiricilere işletme kapasitesini 10 başa kadar arttıracak düve alım desteği sunulmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı düve alım desteğinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerin başvuruları alınmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından yayımlanan Hayvancılık Desteklemeleri Uygulamaları Tebliği kapsamında 14 Ocak 2020 tarihine kadar TÜRKVET’e kayıtlı yetiştiricilerin başvuru yapması mümkündür. DÜVE ALIM DESTEĞİ BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?


Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 yılı tarımsal desteklemelere ilişkin alınan kararlar kapsamında, Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğ içinde yer alan Düve Alım Desteğine, 16 Aralık 2019 ve 14 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuru yapılması mümkündür. Destekten yararlanmak isteyen yetiştiricilerin 1 Ocak 2019 tarihinden önce işletme kayıtlarının açılmış olması gerekmektedir. Söz konusu destek kapsamında işletmelerin 10 başa kadar tamamlanması hedeflenmiştir. Düve desteği almak isteyen yetiştiricilerin en geç 14 Ocak 2020 tarihine kadar bulundukları il/ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. DÜVE ALIM DESTEĞİ NE KADAR?


Düve alım desteğinden yararlanmak için gerekli şartları sağlayan vatandaşlar, damızlık gebe düve fiyatları 12 bin 500 TL, 8 – 15 aylık boş dişi sığır 7 bin 500 TL, gebe manda 10 bin TL vb. olarak belirlenmiştir. Başvuru yapacak vatandaşlar işletme kapasitesini 10 başa kadar tamamlayacak şekilde destekten yararlanabilecek. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.