SON DAKİKA
Hava Durumu

Sözleşmeli Personele Son Dakika Kadro Müjdesi: Sözleşmeliye Kadro 2020 Öncesi Gelecek Mi?

Sözleşmeli personele son dakika kadro gelişmesi yaşandı! Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay tarafından yapılan Facebook paylaşımı sonrası sosyal medyada büyük heyecan uyandı! El değiştiren belediyelerde yenilenmeyecek olan 4b sözleşme öncesi son dakika 5393 sözleşmeli personel kadro gelişmesi ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2019 06:40
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Sözleşmeli Personele Son Dakika Kadro Müjdesi: Sözleşmeliye Kadro 2020 Öncesi Gelecek Mi?

Sözleşmeli personele son dakika kadro umudu doğdu! Facebook üzerinden yaptığı paylaşım ile belediyelerde yaşanması muhtemel 4b’li sözleşmeli personel çıkışları konusunda açıklama yapan Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, sözleşmeliye kadro 2019 müjdesini paylaştı. Çay: “Ocak ayından önce hazırlanmış olan bir Kanun teklifi ile kadro verileceğini ve iş akdi sonlandırılmış olan kardeşlerimizin de bu kanundan faydalanarak döneceğini yetkili ağızlardan duymuş bulunmaktayım.” ifadeleri ile 4b sözleşmeli personele kadro müjdesi verdi.SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLARA YALNIZ DEĞİLSİNİZ MESAJI VERDİ


Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmesi sonlandırılan sözleşmeli personeller için görüşmeler düzenlediğini belirterek yaptığı paylaşımda, yetkili mercilerle konuyu görüştüğünü belirtti. Sözleşmeliye kadro 2020 müjdesini paylaşmanın ardından Çay: “Hak ve Adalet bazen geç olabilir ama tecellisi güçlü olur. Yalnız değilsiniz. Saygılarımla” ifadeleri ile sözleşmeli personellerin yanında olduğu mesajını verdi.2020 OCAK ÖNCESİ 4B KADRO GELECEK!


Paylaşımında yetkili merciler ile yaptığı görüşmeler sonrası bilgi aktardığını belirten Çay, sözleşmeli personele kadro 2019 yılı bitmeden geleceğini açıkladı. Çay: “Değerli kardeşlerim, Ocak ayından önce hazırlanmış olan bir kanun teklifi ile kadro verileceğini ve belirlenecek olan yıl periyodu çerçevesinde iş akdi sonlandırılmış olan kardeşlerimizin de bu kanundan faydalanarak döneceğini yetkili ağızlardan duymuş bulunmaktayım. Kanuni haklarınızı kullanmakla birlikte bu umutlu dünyanızı güzel tutmanızı ve sabırla beklemenizi tavsiye ediyorum.” ifadeleri ile sözleşmeli personel kadro kapsamını da belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE EN SON KADRO NE ZAMAN GELDİ?


Sözleşmeli personele kadro en son 2013 yılında verildi. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti Grup toplantısında verilen sözleşmeli kadro müjdesi için bu yıl da benzer bir açıklama şimdiden beklenmeye başlandı. 17 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Ak Parti Grup Toplantısı’nda sözleşmeli personeller kadro açıklamasına kilitlenecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.