SON DAKİKA
Hava Durumu

Sözleşmeli Personele Kadro İçin Eylem Kararı: Sendika Pazar Günü KPDK Toplantısında 4B Kadro İçin Eylem Yapılacağını Açıkladı!

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 2019 sözleşmeli personele kadro için eylem yapacaklarını duyurdu. Kahveci: “Sözleşmeli personelin durumu ortada. Bu Pazar (22 Aralık) günü yine onların sesine ses olmak için Ankara’da eylem yapacağız. Bu feryatların duyulması lazım.” ifadeleri ile eylem gününü ve sözleşmeliye kadro için duyarlılıklarını aktardı. KPDK toplantısı sözleşmeliye kadro son dakika haberleri ve 3600 ek gösterge talepleri ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2019 19:44
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Sözleşmeli Personele Kadro İçin Eylem Kararı: Sendika Pazar Günü KPDK Toplantısında 4B Kadro İçin Eylem Yapılacağını Açıkladı!

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında sözleşmeli memura kadro için eylem yapılacağı bildirildi! Türkiye Kamu-Sen adına KPDK toplantısına katılan Önder Kahveci, 4B’ye kadro için 22 Aralık Pazar günü Ankara’da eylem yapacaklarını duyurdu. Toplantıda sendikaların 3600 ek gösterge ve gelir vergisi matrah ve oranları hakkında talepleri konuşuldu.“2011 2013’TE SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO VERİLDİ, 2019’DA YİNE VERİLEBİLİR!”


Türkiye Kamu-Sen adına KPDK toplantısına katılan Önder Kahveci, sözleşmeli personele kadro 2019 müjdesi için gündemin en önemli başlığı olduğunu iletti. Kahveci: “Sözleşmeli personelin durumu ortada. Sözleşmeliler perişan, aile hayatları yok, çocukları bir yerde kendileri bir yerde.Bu Pazar günü yine onların sesine ses olmak için Ankara’da eylem yapacağız. Bu feryatların artık duyulması lazım. Yaşananlar trajediye dönüşüyor, derhal gerekli adımlar atılmalı. 2011 ve 2013’te sözleşmeli personele kadro verildi, yine verilebilir.” ifadelerini kullandı.“SADECE DÖRT MESLEK GRUBU DEĞİL, TÜM KAMU ÇALIŞANLARINI KAPSAYACAK DÜZENLEME YAPILMALI”


Kahveci, 3600 ek gösterge hakkında KPDK toplantısında görüşlerini ifade ederken, ilgili düzenleme için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözü olduğunu hatırlatarak düzenlemenin tüm kamu personellerini kapsamasını istedi. Kahveci: “Sayın Cumhurbaşkanının sözü var ve insanlar umutlu bekliyor. Bu söz yere düşürülmemelidir.Tabii burada beklentimiz, sadece dört meslek grubu değil, tüm kamu çalışanlarını kapsayacak bir düzenleme yapılması yönündedir. Türkiye Kamu-Sen olarak bu konuda çalışmamızı yapıp TBMM’ye verdik. Bu çalışma üzerinden gayet hakkaniyetli bir ek gösterge düzenlemesi yapılabilir.” dedi.MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN TALEPLERİNİ SIRALADI!


Memur-Sen adına KPDK toplantısına katılan Genel Başkan Ali Yalçın, kamu görevlilerinin çözüm beklediği sorunlarını ve taleplerini şu şekilde sıraladı:* Kamuda temel istihdam şekli kadrolu olmalı, mevcut sözleşmeli personel kadroya geçirilmeli.* Ek gösterge mevcut sorunlar giderilmeli, 3600 ek gösterge ayrım yapılmadan tüm kamu görevlilerine uygulanmalı.* Gelir vergisi matrah ve oranları yeniden düzenlenmeli, maaş kaybı tazmini sağlanmalı.* Yardımcı hizmetler sınıfında olup da gerekli şartları sağlayanlar sınavsız olarak genel idari hizmetler sınıfındaki unvanlarına geçirilmeli.* Fiili hizmet zammı kapsamı genişletilmeli.* Kamu görevlilerinin önündeki kadro derece sınırlandırılmaları kaldırılmalı.* Disiplin mevzuatına yönelik uygulamalardaki sorunlar giderilmeli.* Grev, siyaset ve çalışma haklarına yönelik anayasal çerçeve, 4688 sayılı Kanun’da değişiklik ve düzenlemeler yapılmalı.KESK GENEL SEKRETERİ RAMAZAN GÜRBÜZ, KAMU ÇALIŞANLARININ GEÇİM SIKINTISINA DİKKAT ÇEKTİ


KPDK toplantısına KESK adına katılan Genel Sekreter Ramazan Gürbüz, memurlar ile memur emeklilerinin geçim sıkıntılarına dikkat çekerek enflasyondan bütçeden alınan paya kadar pek çok hususa parmak bastı. Gürbüz’ün açıklamaları özetle şu şekilde bilgiler içerdi:* TÜİK tarafından açıklanan enflasyon; elektriğe, doğalgaza ve temel tüketim maddelerine yapılan zamlara göre çok düşüktür.* Memur ve memur emeklileri geçinmekte zorlanmaktadır.* Kamu emekçileri bütçeden yeterli pay alamamaktadır.* Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu yerine hızla ILO standartlarında grevli, toplu sözleşmeli bir sendikal hak yasalaştırılmalıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.